Home / Kulture / Dasma që theu rekordin “Guinnes” (FOTO)

Dasma që theu rekordin “Guinnes” (FOTO)

Sri Lankan wedding couple Nisansala (R) and Nalin (L) pose for photographers during their Guinness World Record-breaking wedding in Negombo, some 30kms north of Colombo, on November 8, 2013. Including 126 bridesmaids, 25 best men, 20 page boys and 23 flower girls the wedding breaks the previous record, held by a wedding in Bangkok that included 96 bridesmaids. AFP PHOTO/ LAKRUWAN WANNIARACHCHI        (Photo credit should read LAKRUWAN WANNIARACHCHI/AFP/Getty Images)

126 shoqëruese nderi, 25 dëshmitarë të dhëndrit, mori lulesh dhe aksesorësh, për martesën rekord të një çifti nga Negombo në Sri Lanka.

Nisansala dhe Nalin hynë në rekordet “Guinnes” për martesën  me numrin më të madh të shoqërueseve në botë. Rekordi i parë ishte thyer nga një dasëm në Tailandë, ku nusja kishte 96 shoqëruese, raporton “Huffington Post”.

Sri Lankan bridesmaids and best men pose for photographers during the Guinness World Record-breaking wedding of unseen couple Nisansala and Nalin in Negombo, some 30kms north of Colombo, on November 8, 2013. Including 126 bridesmaids, 25 best men, 20 page boys and 23 flower girls the wedding breaks the previous record, held by a wedding in Bangkok that included 96 bridesmaids, of most bridesmaids to one bride. AFP PHOTO/ LAKRUWAN WANNIARACHCHI        (Photo credit should read LAKRUWAN WANNIARACHCHI/AFP/Getty Images)Nisansala dhe Nalin thanë “po” gjatë një ceremonie ku morën pjesë edhe përfaqësues nga rekordet Guinnes, të cilët për shkak të përmasave të dasmës, dorëzuan çmimin “Guinnes World Record” në duart e stilistes Champi Siriwardana e cila ishte një nga tre organizatorët e veshjeve dhe pjesëmarrësve të pranishëm në martesë.

Check Also

Ukraine: Rrezohet avioni i Malaysia Airlines me 295 persona

Ukraine: Rrezohet avioni i Malaysia Airlines me 295  persona ne bord. Një Boeing 777 i ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *