Home / Kuriozitete / Foto “të pakëndshme” në Facebook? Pushim nga puna

Foto “të pakëndshme” në Facebook? Pushim nga puna

cook 1

Duhet pasur kujdes me postimet e fotove që bëjmë në “Facebook” sepse mund të ndodhë që nga postimi i ndonjë fotoje “të pakëndshme” mund të pushohesh nga puna.

Një gjë e tillë ka ndodhur me Laraine Cook, një trajniere basketbolli në “Pocatello High School”,  në Idaho.

Cook u pushua nga puna në muajin tetor, për shkak të një fotoje që kishte postuar në profilin e saj, në rrjetin social “Facebook”, ku kishte dalë me të fejuarin e saj, Tom Harrison, raporton “Huffington Post”.

Në foto, çifti shfaqej me rroba banjo në plazh, dhe Tom i kishte vënë dorën tek gjoksi Cook-ut.

Menjëherë sapo fotoja është  publikuar nga “New York Daily”, Cook është pushuar nga puna, ndërsa i fejuari i saj ka marrë vetëm një qortim, pasi ai nuk e kishte publikuar foton në profilin e tij, në Facebook.

Check Also

Shkodër: Gruaja vret burrin pasi e gjenë në shtrat me vajzën

Shkodër:  Gruaja vret burrin pasi e gjene ne shtrat me vajzën Nje krim i rende ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *