Home / Lajme / Grupet e Kampionatit Boteror 2014, Spanja dhe Gjermania grup ferri!

Grupet e Kampionatit Boteror 2014, Spanja dhe Gjermania grup ferri!

Grupet e Kampionatit Boteror 2014, Spanja dhe Gjermania ne grupin e ferri!

Ka perfunduar shorti i gruperve te kampionatit Boteror 2014. Spanja ne Grupin e ferrit.

Italia e pa kenaqur por mund ti shkonte edhe me keq. Shume mire I ka ren Frances, se ciles shorti i dhuron skuadra me te leheta ne krahasim me grupet e tjera! Shume i veshtir edhe grupi i gjermanis ku do te perballet me portugalin e Kristiano Ronaldos. Ndersa edhe Brazili nuk ka qene shume i favorizuar, ne kete shorte.

grupet e kampionatit boteror 2014  shorti

 Brazili “pronari i shtepis” do te hapi kete boteror 2014 perballe Kroacis. Mes te tjerave nje grup shume i mire edhe per Argjentinen e cila ka ngelur e kenaqur, me skuadrat si Nigeria, Bosnia e Iran. Ndersa shume me mire i ka Rene Belgjiks e cila ka ne grup skuadra qe simbas statistikave konsiderohen me te lehta.  Ne nje llogari te pergjithshme prit qe ky boteror te dhuroj nje spektakel te vertet, pas edhe nje organizimi madheshtor edhe ne nje koh rekord te Brazilit. Nje organizim qe ka kushtuar miliona dollare , por qe pritet ti sjelli fitime te medha.

Ndersa pyetjes se kush eshte i favorizuari i ketij boterori? Te gjithe i pergjigjen BRAZILI, edhe pse Gjermania kete vite ka deklaruar se eshte me e forte se kurre. Ndersa ne vend te dyte si nder me te favorizuart mbet Spanja, e cila e ka dimostruar forzen e saj ne vitet e fundit si nje skuader e pamposhtur dhe dinake.

Ja shorteu i plot me te gjitha grupet e Kampionati Boteror Brazil 2014

GRUPI A
Brazil, Kroazi, Meksik, Kamerun

 GRUPI B    

Spanje, Holland, Kili, Australi

 GRUPI C  

 Kolombia, Greqia, Kosta d’Avorio, Japoni

 GRUPI D  

Uruguay, Kosta Rika, Anglia, Italia

GRUPI E  

 Zvicera, Ekuador, Franza, Honduras

GRUPI F
Argjentina, Bosnia, Iran, Nigeria

GRUPI  G

Gjermania, Portugalia, Gana, USA

GRUPI H

Belgjika, Algjeria, Rusia, Korea e jugut

Per me shume lajme nga sporti, vipat shqiptare, thashetheme , kultur etj.  na ndiqni ne www.revistashqiptare.com

Check Also

Rezultatet e zgjedhjeve 2015 ne shqiperi live

Rezultatet e zgjedhjeve lokale 2015 ne shqiperi live   Shikoni live te gjitha rezultatet e ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *