Home / Horoskopi 2015 / Horoskopi 2015 – Binjaket!

Horoskopi 2015 – Binjaket!

binjaket 2015Binjakët
Shëndeti
Ky vit mund të ketë një ngërç të vogël përsa i përket aktivitetit tuaj fizik. Megjithatë, po të keni kujdes veten, mund të ktheheni menjëherë në një formë të mirë dhe të jeni shumë joshës. Në fund të shkurtit e në fillim të marsit, mund të keni një problem më të madh me shëndetin, për shkak të Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Peshqve. Kujdes të zgjidhni mjetet dhe mundësitë e duhura për t’u kujdesur për veten! Në verë do të jeni në formën tuaj më të mirë dhe do të ketë njerëz, që do t’ju bëjnë komplimente për look-un tuaj. Në kthim të pushimeve verore, mos e ekzagjeroni me sportet që kanë të bëjnë me duart, si tenisi. Planetet mund t’ju shkaktojnë ndonjë problem. Vjeshta dhe dimri do t’ju shohin në një formë të plotë, me përjashtim të ndonjë problemi venash, në mes të dhjetorit për njerëzit e moshuar që i përkasin kësaj shenjë.
Paratë
Nëse këtë vit do të keni për qëllim të shpenzoni, apo të bëni investime të rëndësishme, si marrja e një shtëpie, mos humbisni shumë kohë! Në fillim të muajit mars, prania e Marsit në shenjën tuaj do t’ju ndihmojë dhe do t’ju bëjë më aktiv, duke ju nxitur të zgjidhni më së miri. Momente shumë delikate të punës suaj do të verifikohen në mes të korrikut, kur Dielli dhe Mërkuri do të jenë të pranishëm në shtëpinë e parave tuaja. Ma avancimin e vjeshtës, prania e Jupiterit nuk do t’ju favorizojë, sepse do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj dhe do të bëjë që të shpenzoni më kot! Fillimisht merrni kohë në janar dhe shkurt për t’u angazhuar në çështje serioze biznesi e finance. Ju keni nevojë që të siguroni një pikë të qëndrueshme në çdo buxhet dhe vlerë, që janë nën kontrollin tuaj. Konsideroni me kujdes investimet, por mos thoni jo vetëm se po prisni një mundësi më të mirë.
Karriera
Ju mund të keni një reputacion në punë, të merituar apo jo, për të qenë më të fokusuar në fjalët sesa veprimin. Viti i fundit ju ka parë të luftoni me intensitet me atë çështje, në një mënyrë, apo në një tjetër, dhe lajmi i mirë është që viti 2015 do të sjellë për ju besueshmëri të reja dhe do të lulëzojë reputacionin tuaj, në mënyrën që ju keni shpresuar. Mbështetja pas supeve që keni nuk ka kaluar pa u vënë re dhe ndërsa roli juaj vital fillon të fitojë më shumë vëmendje, do të shihni shpërblimin të rritet në proporcion të drejtë. Mund të jetë koha e duhur për të filluar lirimin dhe rigjallërimin e marrëdhënieve tuaja jozyrtare në punë dhe do të keni nevojë më shumë për miq dhe admirues. Mund të ndodhë që një mik, apo vartës i juaji nuk po jep angazhimin e duhur. Këtë herë, ju keni plotësisht të drejtë dhe do t’ju duhet të zgjidhni çdo gjë, sipas mënyrës suaj.
Dashuria
Pikëpamja juaj romantike për muajt janar deri në mars është e mbuluar me re, me rreze dielli të shpërndara. Ju keni vazhduar përpara edhe me këtë kufizim. Fakti është që keni probleme t’i shpjegoni vetes çdo të thotë për ju një marrëdhënie dhe është shqetësuese. Paaftësia për të parashikuar se ku është drejtuar marrëdhënia juaj do t’ju dërgojë në mjegullën e dykuptimësisë. Mbrohuni kundër një kohe të stuhishme psikologjike dhe shërbejini vetes. Në pranverë është kohë që të ndieni një depërtim emocional. Ju do të zbuloni se si të fiksoni një marrëdhënie, apo si të silleni në një lidhje. Eshtë një koordinim perfekt, sepse në prill do të mund të shihni një miqësi të afërt në një dritë të re ngacmuese. 2015-a do të sjellë zhvillime të tjera të rëndësishme në anën tuaj romantike. Është viti më i mirë për të lënë pas krahëve stuhitë tuaja, sepse keni shumë mundësi diellore në horizontin përpara jush.

Check Also

Horoskopi 2015 – Shigjetari!

Horoskopi 2015 – Shigjetari! Influenca pozitive e Saturnit do t’ju shoqëroj për gjatë gjithë vitit. ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *