Home / Horoskopi 2015 / Horoskopi 2015 – Dashi!

Horoskopi 2015 – Dashi!

dashi 2015Dashi
Shëndeti
Rikrijimi dhe ana shoqërore nuk mund të duket i lidhur qartë me shëndetin dhe fitnesin, por ato ju sigurojnë një çelës për mënyrën se si të keni një jetë të balancuar mirë në vitin 2015. Nëse ju jeni aktiv, atëherë do të jetë më mirë për ju, për këtë do të duhet të bini dakord me streset e paevitueshme të jetës dhe sforcimet. Viti 2015 do të jetë shumë më mirë në krahasim me një vit më parë. Jupiteri nuk është më kundër shenjës tuaj dhe Saturni formon një trekëndësh të bukur për ju. Do të ketë një rritje në aspektin e formës suaj psikofizike dhe në mënyrën se si do të paraqiteni. Prilli do t’ju gjejë në një formë të shkëlqyer. Do të ketë disa probleme pas mesit të korrikut, ku Mërkuri dhe Venusi në kuadratin e shenjës suaj do t’ju heqin vëmendjen nga forma juaj fizike. Do të riktheheni përsëri në një pozicion të favorshëm për paraqitjen tuaj në fund të nëntorit, kur Jupiteri do të jetë i pranishëm në shenjën tuaj. Atëherë, do të mund të merrni përsipër një aktivitet fizik, që do t’ju bëjë akoma më të pëlqyeshëm!
Paratë
Ndikimi i mirë i Jupiterit dhe Saturnit do ta bëjë vitin 2015 shumë më me fat për ju në fushën financiare, në krahasim me vitin 2006. Periudha më e mirë për të ndërmarrë iniciativa ekonomike, ose për të bërë zgjedhje të rëndësishme do të jetë 15-ditëshi i parë i majit, kur Dielli dhe Mërkuri do të jenë të bashkuar në shtëpinë e parave për ju. Në fund të tetorit dhe në fillim të nëntorit, përveç parave që do të mund të fitoni falë favorizimit të pozicioneve astrologjike, do të mund të merrni edhe një shumë plus të dhuruara nga një prind, apo i afërm i juaji, që do të jetë diçka e papritur! Edhe pjesa kryesore e dhjetorit do të jetë me fat, falë trekëndëshit që formohet me Diellin dhe Mërkurin! Pra, ky vit kurorëzohet me fat në aspektin financiar. Ndërsa ju reflektoni për ndryshimet që viti 2015 ka sjellë në sferën financiare, do të shikoni strukturën e thellë që keni humbur, ndërkohë që e kishit gjatë gjithë kohës rreth jush. Ende do të prireni për t’u ngjitur më lart, edhe pse duket sikur keni mbetur në vend. Në fund, do të keni gjetur stabilitetin e nevojshëm për një rritje të vërtetë.
Karriera
Fuqia juaj, energjia e pashtershme që zotëroni në përgjithësi do të thotë se nuk do t’ju mbajë vendi për të ecur përpara. Ambicia e gjallë mund t’ju çojë shumë larg. Prisni një periudhë dymujore të një rritjeje personale dhe një ndjenjë të thellë vetëkënaqësie. Pas gjithë kësaj do të gjeni territore të reja të konsiderueshme për të eksploruar në pranverë. Eklipsi hënor vetëm pak para ideve të Marsit do të sjellë ndryshime të mprehta në misionin tuaj qendror. Nëse ritmi juaj do të jetë i drejtë dhe rrethanat do t’ju favorizojnë, mund të jetë një kohë rritjeje eksplozive. Konkurrentët tuaj nuk mund të kenë shumë rezistencë shansi, kjo do të ndodhë vetëm në rast se do ta lini veten të hutoheni më së koti nga volumi absolut i mundësive që do t’ju jepen dhe që duhet t’i kapni që në ajër, të fokusoheni në to. Fundi i verës do t’ju sjellë një eklips më të fortë dhe një kohë më të qetë e më të ngadaltë. Drejt fundit të vitit mund të ndieni dëshirën për të shkuar përpara drejt së nesërmes. Mundohuni të drejtoni energjinë tuaj.
Dashuria
Prej disa kohësh, edhe momentalisht, dashuria juaj duket sikur ka mbetur në një pikë. Ajo nuk ka qenë e plogësht, ju mund të gjeni të njëjtën kënaqësi nëse “vraponi në një ritëm të ngadaltë, apo të shpejtë në një terren të vështirë”, por gjithsesi ndjeheni nervoz. Në fillim të vitit do të ndjeni se ju ka ardhur një mundësi për të thelluar një marrëdhënie miqësore, apo t’i kushtoni vëmendje një marrëdhënieje, të cilën e keni filluar si një dhuratë që ju takon. Kini kujdes nga iluzionet që mund t’i krijohen partnerit tuaj për idenë se kjo lidhje mund të jetë në një nivel më të thellë. Nga janari në mars jepini vetes kohë të krijoni mundësi për të lehtësuar këtë ndryshim ngacmues. Fundjava të drejtuara në një destinacion të pazakontë, si një i ngrohtë pranvere, apo një park argëtimi i çuditshëm, do t’ju ndihmojë të fokusoheni në shpresat e njëri-tjetrit, megjithëse do të jetë shumë e sikletshme, apo e çuditshme. Rreth mesit të marsit, aftësia juaj për t’u përqendruar mbi anën sentimentale të jetës do të dobësohet në njëfarë mënyrë.

Check Also

Horoskopi 2015 – Shigjetari!

Horoskopi 2015 – Shigjetari! Influenca pozitive e Saturnit do t’ju shoqëroj për gjatë gjithë vitit. ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *