Home / Horoskopi / Horoskopi ditor 20 dhjetor 2013

Horoskopi ditor 20 dhjetor 2013

Horoskopi ditor 20 dhjetor 2013, 20.12.2013

Dashi
Nese jeni ne nje lidhje dhe iu keni bere balle turbullirave te koheve te fundit, sot do kaloni nje dite edhe me te bukur e te mbushur me emocione. Te dy do tregoheni tolerante dhe te kuptueshem. Beqaret do kerkojne gjithe kohes shpirtin binjak, por as sot nuk kane per ta gjetur. Yjet do jene kambane alarmi per planin financiar. Nese nuk tregoheni te matur do keni shume probleme.

Demi
Venusi do jete planeti me i favorshem sot per jeten sentimentale te cifteve. Jo vetem qe do kaloni momente pasiononte, por do iu plotesohen edhe disa nga deshirat me te zjarrta. Per beqaret ka mundesi te ndodhin dashuri me shikim te pare. Pergetituni per emocione. Plutoni do e mbroje gjate gjithe kohes buxhetin dhe nuk do keni as tronditjen me te vogel.

Binjaket
Duhet te beni cmos gjate kesaj dite qe te ruani harmonine ne jeten ne cift. Mos u konfliktoni per gjithcka sepse gabime te gjithe bejne. Beqaret nga ana tjeter pritet te kene nje takim interesant dhe qe mund te shnderrohet ne nje lidhje serioze. Ne planin financiar do jete Jupiteri planeti me i favorshem. Ai do iu nxite te mos kryeni shpenzime marramendese dhe te pamenduara.

Gaforrja
Nese keni nje lidhje te gjate, duhet te beni kujdes sot nga problemet dhe mosmarreveshjet qe mund te lindin. Nese futeni ne nje atmosfere te tensionuar do e keni te veshtire te dilni me pas. Ndikimi i planeteve ne planin sentimental te beqareve do jete i favorshem. Ekuilibri financiar do jete ne parim i qendrueshem. Nuk do perballeni me asnje rrezik te madh por gjithsei beni kujdes.

Luani
Melankolia do mbizoteroje gjate gjithe kesaj dite ne jeten tuaj ne cift. Mos u tregoni pesimiste sepse nuk do dilni dot nga kjo atmosfere e merzitshme. Per beqaret dita do jene me e bukur dhe ne disa momente shperthyese. Takimet qe do kryeni do jene mbreselenese. Perfitoni! Situata financiar do filloje te permiresohet dalngadale. Mos kerkoni te pasuroheni menjehere.

Virgjeresha
Nen ndikimin e Marsit klima ne jeten tuaj ne cift do jete romantike dhe mjaft sensuale. Ne mbremje pergatituni per nje surprize te madhe dhe emocionuese. Beqaret me shume gjasa do fillojne nje histori dashurie te qendrueshme. Perfitoni nga ftesat qe do iu behen. Financat do jene te mira. Per kete arsye mund te beni ndonje shpenzim me teper dhe te hiqni disa lek menjane.

Peshorja
Venusi do jete ne anen tuaj gjate kesaj dite. Klima do filloje te ngrohet mjaft dhe te behet edhe me sensuale. Do arrini ato qe keni deshiruar. Beqaret do fillojne te vendosin pak rregull ne jeten e tyre dhe do mendojne seriozisht te krijojne nje lidhje. Do i keni te gjitha mundesite. Ne planin financiar serish nuk do i menaxhoni me kujdes financat dhe do keni disa tronditje.

Akrepi
Pritet qe te kaloni shume momente te lumtura gjate kesaj dite ju qe jeni ne cift. Do i shprehni me shume ndjenjat dhe kjo do iu beje te ndiheni me mire. Marsi do ua shtoje beqareve deshiren seksuale. Kujdes, mendoni te krijoni nje lidhje te qendrueshme, mos tentoni aventura kalimtare. Plutoni do jete i pozicionuar keq ne planin financiar. Do keni goxha veshtiresi ne kete sektor.

Shigjetari
Sot, se bashku me partnerin tuaj do tentoni gjera te reja ne jeten ne cift. Rutina po iu mbyste dhe nuk po e duronit dot monotonine. Beqaret do realizojne nje nga takimet me te bukura te jetes se tyre. Pergatituni per emocione pa mbarim. Disave mund t’iu duket vetja si ne enderr. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni operacione te medha te cilat mund t’ua tronditin buxhetin.

Bricjapi
Ju qe jeni ne cift do beni disa “cmenduri” te vogla me partnerin, por gjithcka vetem per te perjetuar me shume emocione. Do arrini ate qe doni. Beqaret me mire t’i marrin gjerat si t’iu vijne dhe mos hedhin asnje hap te nxituar. Shmangni merzitjen dhe zhgenjimet. Financat do jene goxha te qendrueshme. Mendoni tashme te beni ndonje investim te rendsishem.

Ujori
Bashkepunimi dhe mirekuptimi do mbizoteroje gjate gjithe kesaj dite ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente te kendshme me partnerin dhe do ndiheni me fat qe e keni. Beqaret me shume se kurre do kene fat dhe do krijiojne lidhjen qe kana deshiruar gjithmone. Financat do jene te mira, megjithate beni kujdes me shpenzimet e tejskajshme. Maturia do ishte e vlefshme.Horoskopi ditor 20 dhjetor 2013

Peshqit
Dashuria ne cift do kete disa probleme te vogla gjate kesaj dite. Megjithate nese ruani bashkepunimin me partnerin do arrini t’i beni balle cdo lloj pengese. Beqaret nuk do jene aspak te privilegjuar dhe do vazhdojne me te njejtin status. Lerini gjerat te rrjedhin vete. Te ardhurat do mbrohen gjate gjithe kohes nga Saturni. Priten permiresime te vogla, por qe do iu bejne te ndiheni mire.

Check Also

Horoskopi mujor Qershor 2014

Horoskopi mujor Qershor 2014.   SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015  SHIKO EDHE:  HOROSKOPI KINEZ   ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *