Home / Horoskopi / Horoskopi ditor 9 dhjetor 2013, 9/12/2013

Horoskopi ditor 9 dhjetor 2013, 9/12/2013

Horoskopi ditor 9 dhjetor 2013, 9/12/2013Horoskopi ditor 9 dhjetor 2013, 9/12/2013

Parashikimi i yjeve

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Do t`ju kushtoje disi te perballoni kufizimet e ndryshme qe po i behen jetes suaj private. Gjithsesi ju jeni te vetedijshem per ate qe po ju ndodh sepse e keni zgjedhur vete.

Demi ( 21 Prill – 20 Maj)

Evitoni pauzat qe kercenojne nje raport ne cift dhe sqaroni pa shume debat ate qe ju shqeteson vertet. Lerjani ne dore gjithcka intuites suaj e cila do t`ju ndihmoje.

Binjaket (21 Maj – 21 Qershor)

Sot mund te lindin histori te kendshme dashurie te cilat do t`i jetoni plot pasion. Po luani me fatin ne te gjitha fushat e jetes te sigurt qe do ta fitoni kete loje.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Nderroni menjehere drejtim nese nuk doni te humbisni pike ne sy te partnerit. Disa momente hutimi do te kalojne shume shpejt dhe do te rigjeni kthjelltesine e dikurshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mos u perpiqni t`i mposhtni ndjenjat tuaja, madje shprehini ato sa me hapur. Nje harmoni e shkelqyer me partnerin si ne aspketin fizik dhe ne ate mendor.

Virgjeresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeta ne cift do te jete ne qender te vemendjes tuaj me uljet dhe ngritjet e humorit. Vleresojini mire njohjet e reja qe do te keni gjate ketyre diteve.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Argetimin dhe pasionin sot do ta gjeni ne mardheniet e vjetra sociale. Te favorizuar ata nga ju qe kane nje aktivitet autonom dhe te pavarur.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nentor)

Jeni optimiste megjithese nuk i keni idete e qarta per ate qe po beni. Ne vend qe te shkoni nga te gjitha anet gjeni nje rruge te ndermjetme.

Shigjetari (23 Nentor – 21 Dhjetor)

Do te donit te fshinit nga memoria gjithcka qe keni bere ne te shkuaren. Por ju nevojitet mbeshtetja e dikujt qe t`ia nisni dhe njehere nga e para.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Me brerjet e theksuara te ndergjegjes, gjate dites se sotme nuk do te beni asnje hap perpara. Mos i lini kundershtaret tuaj te kuptojne ate qe ju shqeteson.

Ujori (21 Janar – 19 Shkurt)

Sot jini te kujdesshem dhe mesohuni te kenaqeni me pak. Dhe sidomos mos beni krahasime te kota midis personave te se tashmes dhe personave te se shkuares tuaj.

Peshqit (20 Shkurt – 20 Mars)

Megjithese prisnit me shume sot nga nje miku juaj i afert, edhe me ate qe do t`ju ofroje nuk do t`ju zhgenjeje. Pasditja ka me shume aktivitete.

Check Also

Horoskopi mujor Qershor 2014

Horoskopi mujor Qershor 2014.   SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015  SHIKO EDHE:  HOROSKOPI KINEZ   ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *