Home / Horoskopi / Horoskopi Javor: nga data 11 nentor – 17 nentor 2013

Horoskopi Javor: nga data 11 nentor – 17 nentor 2013

Horoskopi Javor: nga data 11 nentor - 17 nentor 2013Horoskopi Javor: nga data 11 nentor – 17 nentor 2013,

Shikoni horoskopin per javen e ardheshme, Parashikimi i yjeve per shenjat:

Dashi , te  lindur nga: 21/3 – 20/4

Është mirë pasi jeni i pari që e keni gjetur udhën. Kështu do të reflektoni në pozitivistet te njerëzit e tjerë, të cilët po dëshirojnë të jenë sa më afër juve. Aktiviteti është një gjë që duhet ta definoni qartë gjatë këtyre ditëve. Nuk duhet të mendoni se si të komunikoni të tjerët, thjesht të punoni!

Shiko edhe horoskopin :  Mujor, Vjetor 

Demi , te  lindur nga: 21/4 – 20/5

Nuk keni nevojë për të pritur që të jeni të parët në arritjen e ndonjë pune apo diçka tjetër. Keni ende kohë për të bërë ndonjë shoping. Mundeni edhe të jeni më të qartë. Lumturia do të jetë ajo që ndoshta nuk do ju përcjellë gjatë gjithë javës për shkak të një telefoni. Megjithatë, partnerit/ës do i tregoni ndjenjat tuaja.

Shiko edhe horoskopin :  MujorVjetor 

Binjakët , te  lindur nga:  21/5 – 21/6

Nëse ju nuk merrni përgjegjësi, kush do ta bëjë këtë? Jeni të rrethuar me njerëzi inteligjentë, njerëz të cilët po kujdesen për ju. Megjithatë, nuk do të keni një shembull për të arritur një projekt të ri, që për ju do të jetë një sfidë. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë kur do të shihni më shumë progres.

Shiko edhe horoskopin :  MujorVjetor 

Gaforrja , te  lindur nga: 22/6 – 22/7

Një projekt i ri nuk është gjithmonë zgjidhje për të zgjidhur një problem të vjetër. Kjo mund të krijojë më shumë punë. Kështu që gjërat do të mund të ndërlikohen gjatë javës, nëse nuk jeni çdoherë në formë. Ajo që duhet të bëni është që të rrini sa më afër familjes dhe të kujdeseni për të.

Shiko edhe horoskopin :  MujorVjetor 

Luani , te  lindur nga: 27/7 – 23/8

Nuk do të ketë shumë rëndësi se çfarë bëni në fillim të javës, pasi që jeni në gjendje të mirë. Të bëni humor është talenti juaj, kështu që me anë të kësaj gjeje do të takoni njerëz interesantë. Në fundjavë do të jeni një person më i/e shoqërueshëm më të tjerët, por kujdes nga veprimet tuaja.
Shiko edhe horoskopin :  MujorVjetor 

Virgjëresha , te  lindur nga: 24/8 – 22/9

Pse nuk konsumoni asnjëherë ndonjë picë për dëshirën tuaj me shokët që i keni?! Nuk keni dëshirë që t’i turreni në disa gjëra, kurse nuk është mirë që të intervenoni në marrëdhëniet në mes të kolegëve. Gjatë javës është mirë që të komunikoni sa më shumë më të tjerët, sidomos me anëtarët e familjes.

Shiko edhe horoskopin :  MujorVjetor 

Peshorja 23/9 – 22/10

Bota do të sillet brenda dy personave që i njihni në fillim të javës: Ju dhe ai të cilin e njihni. Edhe pse jeni shumë të lidhur profesionalisht apo jeni bashkuar nga dashuria, pavarësisht rastit, nuk do të ndaheni nga njëri-tjetri dhe kjo është një gjë e mirë. Jeni shumë virtuoz gjatë javës dhe kjo do ju bëjë mirë si person.

Shiko edhe horoskopin :  MujorVjetor 

Akrepi  , te  lindur nga : 23/10 – 22/11

Shëndeti do të jetë shqetësimi juaj kryesor gjatë javës. Por, yjet ju sugjerojnë të hani ushqim të shëndetshëm, të bëni “joga” dhe nëse është koha e mirë të shkoni edhe në pishinë. Kështu në fundjavë do të shihni që jeni një person shumë më i organizuar dhe intelektualist më i/e pasur.

Shiko edhe horoskopin :  MujorVjetor 

Shigjetari  , te  lindur nga :23/11 – 21/12

Nuk keni qenë aq shumë i drejtpërdrejt këtë vit. Kështu nga fillimi i kësaj jave duhet të jeni i tillë duke definuar ato që janë prioritare për ju. Mandej të fokusoheni në ide të mëdha në biznes. Kurse në vikend, pse jo të blini ndonjë revistë, të lexoni këshilla të mira dhe në fund të mendoni më shumë për partnerin/ën.

Bricjapi  , te  lindur nga: 22/12 – 20/1

Javën do ta filloni me besimin e një bualli. Do të ndiheni sikurse një anije e shqetësuar për të rregulluar problemet. Keni mendjen të ndonjë problem familjar apo të karriera? Yjet ju sugjerojnë që të jeni i/e stabil. Në fundjavë gjërat do të rregulloheni ashtu sikurse e keni paraparë ju. Ajo që ju nevojitet është besimi.

Ujori , te  lindur nga: 21/1 – 20/2
Fillimi i javës do të jetë një muze befasish. Qysh në fillim do të shikoni se sa e ashpër di të jetë ndonjëherë bota dhe sa shpejt mund të ndryshojnë gjërat. Pushimet e verës po ofrohen, kështu që duhet të mendoni më shumë për to dhe normalisht të përcaktoni vendin se ku do të shkoni. Të gjitha do i rregulloni me mençuri. 

Peshqit , te  lindur nga: 21/2 – 20/3

Edhe pse keni menduar se nuk do të jeni të aftë për të kryer një punë, gjërat tani do të jenë ndryshe. Më të ndritura. Yjet ju sugjerojnë që të mos rrini në errësirë dhe të punoni më shumë. Vetëm kështu do të arrini saktësinë e shpejtësisë në punë. Në fundjavë do të vijë koha kur do të mendoni më shumë për dashurinë. 

Shiko edhe horoskopin :  MujorVjetor 

Check Also

Horoskopi mujor Qershor 2014

Horoskopi mujor Qershor 2014.   SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015  SHIKO EDHE:  HOROSKOPI KINEZ   ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *