Home / Horoskopi ditor / Horoskopi javor nga data 30 dhjetor – 5 janar 2014

Horoskopi javor nga data 30 dhjetor – 5 janar 2014

Horoskopi javor nga data 30 dhjetor – 5 janar 2014. Parashikimi i fund vitit dhe javes se pare te janarit.

DASHI
Gjate kesaj jave do ia shprehni me shume dashurine dhe ngrohtesine partnerit tuaj. Do jeni edhe me romantike se disa kohe me pare. Beqaret nga ana tjeter do flirtojne se tepermi por nuk do mundin te krijojne nje lidhje serioze e te qendrueshme ne vitin e ri 2014. Ne planin financiar influenca e planeteve do jete e paket. Gjithcka do jete ne doren tuaj, prandaj kujdes! Shendeti do ejte i mire. Do i rezistoni lodhjes dhe semundjeve infektive. Edhe me gjumin nuk do keni me probleme. Ne pune do realizoni disa projekte te rendesishme dhe do keni arritje te medha. Shfrytezojeni sa te mundni cdo dite dhe merrni vendime te bazuara. Ne familje mos veproni pa menduar per te tjeret. numri 5 do te jete edhe numri juaj me fate.
Horoskopi javor nga data 30 dhjetor - 5 janar 2014
DEMI
Kete jave do i keni te gjitha mundesite per ta permiresuar jeten ne cift. Ambienti do jete i ngrohte dhe bashkepunimi do te perforcohet me teper. Beqaret do e kene te lehte te kene takime dhe te joshin, por do e kene po aq te veshtire te zgjedhin personin e duhur. Mendohuni mire! Ne planin financiar perspektivat priten te jene te mira. Do iu gjeni zgjidhje edhe problemeve. Shendeti nuk do jete ashtu si duhet. Nese keni probleme me qarkullimin e gjakut apo varicet konsumoni me teper portokaj. Ne pune do jeni shume te frymezuar dhe ka mundesi te arrini te realizoni nje nga objektivat kryesore qe do i vini vetes. Marredhenia me familjaret do jete shume e mire.

BINJAKET
Mos u tregoni shume kerkues kete jave te pare te janarit ne jeten tuaj ne cift sepse do keni mosmarreveshje me partnerin. Mundohuni te tregoheni pak me te kuptueshem. Beqaret duhet te gjejne momentin e duhur per ta shprehur ate qe ndjejne. Jo cdo momente mund te jete i pershtatshem. Financat nuk do jene aspak te qendrueshme. Shmangni cdo lloj investimi apo transaksioni te madh. Shendeti do jete i mire. Do ndiheni me me energji dhe ata qe kane qene semure do sherohen me ne fund. Ne pune merrini gjerat shtruar. Po u nxituat do pengoheni dhe do humbni shume. Disa do arrijne edhe gjera qe nuk i kishin menduar ndonjehere. Mos e lini pas dore jeten familjare.

GAFORRJA
Per sa i perket jetes sentimentale te cifteve, ajo do jete me e mire dhe me emocionuese sesa ju e kishit menduar. Do ndiheni shpeshhere te lumtur dhe te gezuar ne janar. Beqaret qe do dalin me teper do kene mundesi per me teper takime. Financat do eprmiresohen ndjeshem. Para se te hidheni ne detin e shpenzimeve, filloni te shlyeni njehere borxhet qe keni mare. Shendeti do jete kryesisht i mire. Do jeni me rezistente ndaj ndryshimeve te motit dhe temperaturave dhe do keni me teper energji. Periudhe inkurajuese per sektorin profesional. Do arrini sukses te paimagjinueshem dhe kjo do iu beje te ndiheni krenare per veten. Kushtojini pak me teper kohe familjes.

LUANI
Jeta juaj ne cift nuk do kete shume tronditje gjate kesaj jave, madje disa do ndihen edhe me mire se me pare. Mos harroni ne asnje moment t’i shprehni ato qe ndjeni, sido qe te jene. Beqaret do kene takime te shumta por pa te ardhme. Tregohuni pak te kujdesshem dhe mos iu besoni te gjitha atyre qe do iu thone. Financat per fat te keq nuk do jene ne gjendjen me te mire. Nuk rekomandohen shpenzime te medha. Edhe shendeti do jete paksa problematik. Mund te keni dhimbje fyti dhe koke. Merrni masat e duhura. Ne pune do e keni me te lehte te realizoni ato projekte qe keni ne dore. Dikush do iu jape mbeshtetje te madhe. Ne familje do lindin disa konflikte.

VIRGJERESHA
Cdo gje do shkoje mire sot ne jeten tuaj ne cift. Shfrytezojeni sa te mundni kohen kur te jeni prane atij qe dashuroni. Nga fundi i javes mund te merrni edhe nje surprize te kendshme. Priten flirte te kendshme per beqaret. Disa mund te hedhin edhe hapat e para drejt nje lidhjeje te qendrueshme. Ndikimi i Neptunit ne planin financiar do jete i dyzuar. Kujdes me shpenzimet e tepruara qe mos perballeni me surpriza te keqija. Shendeti do jete i mire. Dinamizmi do iu pushtoje gjate gjithe kohes dhe nuk do keni as me te voglin shqetesim. Jupiteri do ndikoje ne planin profesional. Gjerat do shkojne mire dhe do nenshkruani edhe kontrata te rendesishme. Familja do jete e qete.

PESHORJA
Jeta juaj ne cift do kete disa luhatje kete jave. Edhe nese keni debate te vogla mos u shqetesoni sepse cdo gje do rregullohet shpejt. Mos e humbisni per asnje moment komunikimin. Beqaret do jene sharmante dhe nje shoqeri e mire per kedo. Do iu realizohet deshira per te krijuar nje lidhje. Financat nuk do jene problematike keshtu qe mund t’ia lejoni vetes edhe ndonje shpenzim me teper. Nese nuk tregoheni te kujdeshsem me ato qe do konsumoni shendeti do kete probleme. Beni edhe pak me teper aktivitet sportiv. Ne pune do keni gjate gjithe kohes mbeshtetjen e Marsit. Ata qe do punojne ne ekip do arrijne me lart. Familja do jete harmonike.

AKREPI
Jave e kendshme dhe e mbushur me emocione kjo e sotmja per jeten tuaj ne cift. Do ndiheni mjaft mire prane te dashurit te zemres dhe do qendroni me shume kohe afer tij. Te gjithe beqaret do kene takime interesante, por vetem femrat do mund t’i ojne lidhjet qe do krijojne deri ne martese. Periudhe delikate per financat. Mundohuni te ulni sa me pare shpenzimet, per te shmangur ndonje rrenim total. Shendeti do kete disa shqetesime te vogla por do i kaloni shpejt. Shkoni tek mjeku per cdo ankese, mos e lini veten pas dore. Ne pune do beni perpjekjet e duhura dhe do arrini shpejt atje ku keni deshiruar gjithmone. Me ne fund! Edhe ne familje situata do ngrohet.

SHIGJETARI
Jeta ne cift do jete paksa e trazuar gjate gjithe kesaj jave. Gjithsesi mos u sillni sikur ka ardhur fundi i botes, por mblidhni energjite dhe beni cmos qe ta permiresoni situaten. Mos merrni vendime pa reflektuar mire. Beqaret do kene takime por frikerat dhe hezitimet do i pengojne te marrin vendime perfundimtare. Financat nuk do kene as problemin me te vogel. Disa do kene edhe rritje rroge keshtuqe situata do permiresohet. Shendeti nuk do jete teper shqetesuas. E vetmja keshille qe vjen nga yjet eshte te visheni pak me trashe. Ne pune doprovoni edhe gjera te reja mjaft interesante. Do jeni te afte te menaxhoni gjithcka me kujdes. Familja do kaloje nje jave te qete.

BRICJAPI
Jeta ne cift do influencohet pozitivisht gjate kesaj jave, por ju nuk duhet te tregoheni shume posesive. Tentoni per me teper tolerance nese doni qe gjithcka te shoje me se miri. Dashurickat e beqareve do jene me te shumta se kurre. Shfrytezojeni cdo dite deri ne maksimum. Financat, te cilat kohet e fundit kane qene te paqendrueshme do stabilizohen. Mund te kryeni edhe ndonje transaksion. Mos u lodhni tej mase nese nuk doni te keni probleme me shendetin. Kudjesuni me teper per veten. Ne pune do keni goxha arritje. Ata qe kane nisur nje projekt te madh do shkelqejne. Do iu tregoni te gjitheve talentin dhe aftesite qe keni. Familja do jete me e bashkuar se ndonjehere me pare.

UJORI
Zemra juaj do jete shuem e gezuar gjate gjithe kesaj jave. Emocionet qe do perjetoni ne cift do jene te medha dhe nuk do deshironi te ndaheni nga partneri per asnje moment. Beqaret eshte me mire te mos nisin asnje lidhje sot sepse dashurickat mund te jene pergjithesisht te tensionuara dhe nuk do iu japin kenaqesine e kerkuar. Financat nuk do jene aspak te qendrueshme. Mos beni shpenzim te pamenduara. Shendeti do jete kryesisht i mire. Edhe ata qe kane pasur probleme do ndihen me te qete se me pare. Ne pune do e keni cdo gje te qarte dhe do e dini mire se cilin drejtim te ndiqni. Rezultatet pritet te jene te mira. Familja do jete e bekuar nga yjet.

PESHQIT
Pse keni ndryshuar sjellje me partnerin tuaj dhe nuk jeni me tolerante si dikur? Ndryshoni kete jave sepse nese vazhdoni ne rrugen qe keni nisur kohet e fundit do e shkaterrini ate qe keni ndertuar. Beqaret do kene nje deshire te papermbajtshme per takime. Do iu jepen mudnesi te mira, por ju duhet te dini te perfitoni. Ne planin financiar, intuita nuk do iu gaboje. Do kryeni investime te rendesishme e afatgjata. Shendeti do jete me i mire se nje jave me pare. Megjithate ruajuni nga i ftohti. Ne pune ka ardhur koha te ndermerrni sfida. Duhet te keni me teper besim ne vetvete dhe me siguri qe do ia dilni mbane me sukses. Familja nuk do kete probleme.

Check Also

Horoskopi date 28 dhjetor 2013

Horoskopi date 28 dhjetor 2013 Horoskopi ditor Dashi Jeni shume te devotshem ne detyrat tuaja ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *