Home / Horoskopi / Horoskopi mujor Qershor 2014

Horoskopi mujor Qershor 2014

Horoskopi mujor Qershor 2014.

 

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

 SHIKO EDHE:  HOROSKOPI KINEZ

 

dashi 2015DASHI. Ne daten 1 qershor 2014 ju jeni i pari, jeni No.1! Eshte e vertete, ndersa muaji fillon, ju do te beheni pionier i disa projekteve dhe ne disa raste edhe udheheqes i tyre. Si ne shtepi ashtu edhe ne pune, ju do te perballeni me veshtiresi te cilat do te kthehen ne realizime dhe cmime suksesh shume shpejt. Ne pergjgithese ju do te kaloni neper mendjen kohet e vjetra dhe kenaqeni me kujtimet dhe historirat tuaja. Shijojeni kete periudhe nostalgjije! Ne daten 5 do te ndjeheni pak emocional, me teper sesa ne te perditeshmen tuaj. Ka shume gjera qe po ndodhin ne jeten tuaj momentale, keshtuqe mos u cudisni shume nese ne daten 9 do te bllokoheni nga nje ndjenje urgjence. Synimi juaj eshte te mbaroni pune, sakte dhe sipas rregullave! Ne daten 13 mundohuni te mos lejoni egon tuaj tju drejtoj dhe manipuloje mendimet, nese dicka e till ndodh, ju mund te keni probleme te mevoneshme dhe qetesia shpirterore do t’ju prishet. Ne daten 18 do te keni deshire per te shijuar jeten artistike dhe jashte shtepise, (opera, kinema, shfaqje, etj) shoqeruar me nje darke te mire ne restorant. Ne daten 22 qershor 2014 verini vetes detyre dhe realizojeni ne 23. Shume shpejt do te ndjeheni krenar dhe shume i gezuar qe bete dicka te tille, padyshim rezultat do t’ju kenaqin akoma edhe me teper! Ne daten 26, ambicja do te jete shoku juaj me i ngushte, sigurisht persa kohe qe nuk do t’ju c’orientoje nga fokusi juaj.  Qendroni objektiv per te ecur perpara. Behuni ideator dhe zbatues. Merreni shtruar ne daten 28.

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

demi 2015   DEMI. Beni kujdes ne daten 1. Nuk duhet te nxitoheni kur behet fjale per vendime madhore e te rendesishem ose edhe vendime te vogla.  Nga data 2  e 3 ju do te ndjeheni ne forme shume te mire per te marre frenat ne dore dhe ekzekutuar dhe realizuar detyra te te gjitha llojeve ne pune. Ne kete kohe ju do te beheni gati te ndermerrni edhe disa vendime per jeten tuaj personale.  Ne daten  8 dhe 9 do te perfshiheni ne nje zenke profesionale ne pune, ngjarje kjo per te cilen ju ndihemi shume i perkedhelur dhe i favorizuar. Beni kujdes dhe tregohuni i matur.  Mos harroni se ka gjithmone dy te verteta ne cdo histori te treguar per cdo konflikt, ju duhet ta dini kete gje. Ne daten 14 e 15 , emocionet tuaja  ju bejne shume sensitiv.  Pse jo, tregojini atij njeriu special se ndjeni per te, i shprehni ndjenjat tuaja qarte dhe drejt-per-drejte.  Ai do t’ju jete mirenjohes per kete gje.  Ne 18 ju do te jeni vertete gati perte shpenzuar nje nate jashte neper klube dhe me shoqerine.  Ne daten 22 nje koleg nga puna do t’ju ngreje nervat.   Ktheju pergjigjen qe ju takon sa me shpejt sa me qarte.  Ju nuk e perballoni dot te humbi nje mik ne daten 25, keshtu qe ndihmojeni ate me sa te mundeni. Ne 28 qershor 2014 ju  do te ndjeheni mire si shpirterisht ashu edhe nga ana shendetesore.. Dikush eshte perfundimisht ne dashuri me ju.

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

binjaket 2015 BINJAKET. Miqte tuaj jane baza dhe stabiliteti juaj ne daten 1. Nuk ka rendesi nese behet fjale per nje vendim pune, apo nje udhetim romantik, ose nje keshille per femijet,  ju do te beni mire te mbeshteteni ne disa miqe te vjeter. Shoqeria juaj ju njeh me mire se kushdo tjeter, madje ndonjehere edhe me mire sesa vet ju,  dhe ata e dine c’fare te sugjerojne ne momente te caktuara. Edhe ne rast se ju do te zgjidhni nje rruge te gabuar, thjesht ideja qe miqte tuaj ju jane shume besnik dhe suportues do t’jua bejne cdo lloje barikade dhe pengese shume te lehte dhe te kalueshme. Ju do te jeni gati per projekte te reja ne datat 3 e 4 te cilat me pak dedikim do te kthehen ne sukses te sigurte. Ne daten 9  qershor behuni gati per nje dite te shkelqyer — mos nguroni por shijoni prezencen e kesaj energjije pozitive qe ju mbron! Ju do te jeni i predispozuar ti shkoni deri ne fund nje ideje ne daten 13, por ne minuten e fundit nje frymezim momental do t’ju bindi per te ndryshuar kurs dhe shkuar ne drejtimin e kundert. Ne daten 17 do te bini dakort ne nje pakt biznesor. Sheshoni mire kushtet tuaja dhe bejuani te ditur qe ne fillim gjithe pjesmarresve ne kete pakt.  n daten 22,  ju mund te ndryshoni mendje. Behuni te kujdesshem me menyren si do te komunikoni ne kete vendim, sepse askujt perfshire edhe ju vete nuk ju intereson qe gjerat te ashpersohen. Behuni gati per te dale ne qytet ne daten 27. Edhe nese planet e bera me kete rast nuk tingellojne shume terheqes, perseri mundohuni te ndani kenaqesine e kesaj dite me shoqerine. Ata do t’ju jene mirenjohes.

 SHIKO EDHE:  HOROSKOPI KINEZ

Horoskopi 2015 - gaforrja! GAFORRJA e keni parasysh si ndonjehere, kur ju jeni vone per ne pune dhe ndiheni se cdo gje do te shkoje keq si papritur dhe ju filloni te humbisni durimin, pikerisht ne keto momente si per inat celesat e makines tuaj humbin, lidhesja e kepuces ju zgjidhet ne momentin qe jeni duke vrapuar per te kapur autobuzin, celulari juaj bllokohet dhe nuk thith vale fare e te tjera te kesaj natyre?  Data 1 qershor 2014 mund te ngjasoje pak a shume si dicka e tille nese nuk tregoheni te kujdesshem, qofte edhe per gjera te rendesise se dyte. Mundohuni ti jepni kohe vetes dhe mos u panikezoni. Do te ndiheni shume here me te qete ne daten 2 kur ju dhe personaliteti juaj te cudisni cdo person qe njihni me buzeqeshjen tuaj magnetizuese dhe sjelljen tuaj xhentile. Ju do te jeni te sigurte qe te merrni ate qe doni ne daten 5 e 6 qershor 2014. Ndoshta mund te keni edhe nje ide te mrekullueshme — mendoheni qete qete dhe nxirrni perfundimin e duhur, askush nuk do te jete i interesuar per dicka te tille ne datat 12 e 13. Mos u dorezoni kollaj ne daten 17, perkundrazi fokusohuni dhe tregoni kujdes per veten tuaj ne keto dite. Ju duhet te jeni i fokusuar tek leket ne daten 23. Mbyllni muajin ne daten 28 me nje darke te kendeshme ne ballkon a verande. Megjithese mund te jete ftohte perseri do te gjeni menyren per tu ndjre ngrohte dhe rehat. Sigurisht qe te gjitha keto jane pregatitjet per nje romance te bukur!

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

horoskopi 2015 - luani! LUANI. C‘fare do te benit ju pa veshtiresite dhe shancet qe ju paraqiten ne jeten tuaj te perditeshme? Fatmiresisht ju nuk do ti pergjigjeni nje pyetje te tille ne daten 1, sepse ju jeni intelektualisht dhe ndoshta edhe emocionalisht i stimuluar nga momenti. Ju pelqeni diturine dhe informacionet qe ju serviren per te dhe mbi te gjitha ndiheni shume mire ne vetvete! Kujdes, mos e tejkaloni me vetkenaqesine ne daten 3. Nje xhest vetkenaqesije mund t’ju kaloje ne nje nivel psiqik bllokues dhe izolues. Shkoni direkt ne krye te klases ne daten 8. Ju jeni No. 1! Ne datat 12 e 13 ju dhe dikush special per ju do te shkembeni veshtrime te thella dhe domethenes. Pse jo, ftojeni te dilni per nje darke sebashku. Mundohuni te lini takim ne daten 14 per kete arsye. C’do gje mund te funksionoje per mrekulli persa kohe qe nuk do te planifikoni dicka shume te shtrenjte. Sigurisht ju e kuptoni se ruajtja e ballances vleresohet shume nga partneri juaj ne kete dite. Eshte e vertete qe edhe me pak shpenzime mund te kenaqesh dhe ndihesh i lumtur! Ne daten 19 ju duhet te degjoni dhe beheni i vemendeshem. Ne daten 23 do ti shikoni gjerat me nje sy me te pastert, me qarte, por megjithate keto gjera ndoshta nuk mund te pengojne nje trishtim ne egon tuaj. Mos u shqetesoni por buzeqeshni ne daten 28, sidomos ne pune.

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

 horoskopi 2015 - virgjeresha!VIRGJERESHA. dersa muaji fillon, ju do te hipnotizoheni nga shume raste interesant qe do te mundohen tju nxitojne ne shume drejtime.  Ne daten 1, mundohuni te tregoheni  me te sakte ne shpenzimin e kohes per higjene vetiake. Ju do te ndihemi sikur koha nuk eshte ne anen tuaj fakt qe do tju beje te perfundoni gjerat perpara se ti kontrolloni ato per here te fundit.  Do te doni te blini kostumin perpera se ta provoni per here te pare ne dyqan, do te doni te hani taven me pule perpera se  koha e pjskes te kete mbaruar.  Rregulli per ju qe te mbani mend? Merreni shtruar!!!  Nxitimi do t’ju nxjerri ne rruge pa dalje! Ju do te ndihemi me te sigurte per vendimet qe keni marre ne datat 5 e 6 qershor . Jeta do t’ju shfaqet  e embel dhe interesante ne 10 e 11, kur cdo qe prekni ju kthehet ne sukses.  Te ecesh me hapin e turmes eshte keshilla me e mire qe mund te zbatoni ne daten 16.  Zhdervillni veten tuaj me kujdes. Ju ndiheni shume romantik ne datat 19  e 20,  keshtu qe  sigurohuni qe te keni nje variant  interesant romantik ne nje nder keto dy dite!  Ju do te jeni gati te rregulloni gjerat shume shpejt ne daten 25, por koleget tuaj nuk ndodhen ne te njeten makine progresi me ju, pra beni kujdes dhe mbani syte hapur.  Ne daten 28 qershor 2014 bisedoni vetem per te bere shopping/pazar.  Do te kenaqeni pa mase.

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

                                                  SHIKO EDHE:  HOROSKOPI KINEZ

 

horoskopi 2015 - Peshorja! PERSHORJA.  Zenkat dhe pajtimet, qarjet dhe qeshjet, problemet e ashtuquajtura te medha te jetes tuaj ne cift do te jene temat kryesore qe ju do te mendoni ne fillim te ketij muaji, por mbi te gjitha ju do te mendoni vetem per nje lidhje te tuajen ne daten 1, ky muaj eshte nje muaj i mire te fokusoheni ne te gjitha gjerat e tjera qe jane te lidhura ngushte me jeten tuaj ne cift.  Nga jeta juaj private  e deri ne familjen tuaj, ynga maredheniet tuaja ne pune me bossin tuaj e deri tek shitesi i byrekeve ne tezken jashte deres kryesore te godines se punes tuaj ju duhet te ekzaminoni  si  lidhen te gjitha keto aspekte te jetes tuaj me njera-tjetren. Mos ngurroni por filloni te ekzaminoni sa me shpejt qe te jete e mundur. Mendojeni mire cdo gje – – shume shpejt do te jeni te kenaqur qe bete dicka te tille,  sidomos kur te arrini ne nje perfundim te rendesishem  ne daten 4 i cili do te ekuilibroje harmonine e jetes tuaj. Ne daten 9 do te jeni i rrethuar nga shoqeria e miqve tuaj me te mire, a nuk eshte kjo ajo qe ju rekomandoj edhe doktori?!  Cilat jane planet tuaja ne daten 14? Sado romantik te perpiqeni te jeni ne kete dite, sigurohuni qe portofolin ta lini ne shtepi ndryshe do te perfundoni me xhepat e grisuar nga shpenzimet e ekzagjeruara.  Ne daten 19  e 20, merreni shtruar dhe qetesohuni. Ju keni nevoje per nje shlodhje te zgjatur. Mos u sikletosni, eshte thjesht menyra juaj qe te bindni veten se keni nevoje  per qetesi absolute dhe karikim energjie.  Ju do te jeni gati per tu kthyer ne rrymen e jetes se perditeshme ne daten 23, dhe ne daten 28 ju do te jeni me te vertete gati per romance.

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

Horoskopi 2015 - Akrepi!AKREPI. Ne qofte se ju ndiheni pak si i raskapitur por i gezuar, i lodhur por agresiv, i menduar por orator ne daten 1,  a doni te dini se c’fare kuptimi ka kjo gjendje e juaja? IEshte koha me e mire per ju ti ktheheni i frymezuar punes tuaj te perditeshme! Po, pa tjeter, mendohu perseri: A kane ngritur nivelin e ideve pozitive, acarimet e diteve te fundit  ne nje drejtim te tille saqe edhe ju vete jeni i cuditur ? Uh-huh.  A nuk mendoni se do te jete me mire per cdo njeri qe ju njeh nga afer qe ne vend te ankoheni ne zyre se keni zene dhjale te merrni inisjativen dhe te filloni stervitjen perseri? Uh-huh. SPra, per c’fare lloje sinjali po prisni? Ju jeni vete edhe startuesi i garres edhe vrapuesi pjesmarres ne maratone. Mos prisni me por reagoni! Te mirat e ketij veprimi do te duken hapur ne daten 5.  Ju do te jeni i frymezuar te planifikoni dicka madhore ne daten 10.  Mbani veten te fokusuar dhe do te dilni me sukses!  Ne daten 15,  askush nuk do te guzoje te kundershtoje , keshtu qe kerkoni per gjerat dhe meritat qe ju meritoni pa hezitim.  Ju mund te shikoni vetem te implikuar ne nje lufte fatesh dhe ambicjesh ne daten20.  Luftoni me dinjitet.  Ne daten 25 do te ndiheni tej mase romantik, prandaj sugjerohet te krijoni dicka speciale me dike qe ju pelqeni shume. Fundi i muajit, data 28 do te vij me nje shanc qe do te serviret me shume si opcion sesa si deshire dhe plan i juaji!

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

 

horoskopi 2015 - Shigjetari! SHIQJETARI. Ne qofte se ju jeni perjashte i ulur ne bore, duke notuar ne det, alpinizem ne mal ose edhe thjesht duke fluturuar nje balone ne park ne daten 1, ju jeni duke bere gjerat ashtu sic duhet.  Sido qe te jene punet ne pune ose edhe ne shtepi me familjen, ju keni nevoje te dilni perjashta  dhe te beheni aktive. Vetem keshtu mund te ndihemi ne forme te shkelqyer.  Ne daten 5 ju duhet ti kushtoni vemendje vetes tuaj dhe gjendjes shpirterore. A jeni i gezuar? I trishtuar?  Nervoz? I qete? Ne dashuri? I bezdisur? Konfuz? I kenaqur?  C’fare do qe te ndiheni (dhe mund te jete edhe nje kombinim i cuditeshem i opcioneve te praraqitura me siper), tregohuni te kujdesshem. Ndiqni ndjenjat tuaj deri ne rrenjet e tyre dhe ju do te mesoni dicka shume initeresante.  Ne daten 9,  ndermerrni nje udhetim dhe do te ndiheni me fat!   Behuni i hapur per cdo lloje imagjinate qe mund tju shfaqet ne daten 14, dhe ju mund te gjendeni ne nje situate romantike shume here me te mire sesa ajo qe shpresuat me pare. Pastaj ne 17 e 18 kjo romance mund te  kthehet ne dashuri te zjarrte.  Shijoheni!  Ne daten 23 derdhi ndjenjat tuaja nje miku dhe behuni gati per me shume momente romantike ne 28!

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

 Horoskopi 2015 - Bricjapi!BRICJAPI. Ju keni studiuar per nje kohe te gjate tashme dy komponentet me te rendesishem te jetes tuaj, — ate profesional dhe ate personal —  mendime keto qe ne daten 1 do tju permblidhen me pyetjen madhore: Si do ta gjeje ballancen midis ketyre dy faktore kaq te rendesishem te jetes time?  Sido qe te jete zgjidhja qe ju do te merrni, te jeni i sigurte qe do te jete gjithmone nje zgjidhje e sakte.  Do tju duhet pak kohe qe te mesoheni me rutinen tuaj, por sapo tia merrni doren e te mesoheni, ju do ta shijoni cdo minute te saj. Komunikimi eshte dominues ne daten 5.   Nqs ju nuk do te pyesni, askuhs nuk do te dije c’fare t’ju ofroje.   Dhe nese ju nuk thoni Stop vete, atehere nuk do te keni asnjeri te fajesoni perser gjerat vazhduan  ne ate rruge  si papritur.  Vereni mendjne ne levizje ose ndryshe nuk do te gjeni qetesi.  Mundohuni ti analizoni gjerat ashtu sic jane ne te vertete ne datat 8 e 9. Ne daten 14,  shancet tuaja nuk do te duken shume te favorizueshme persa i perket romances dhe jetes private.  Sidoqofte ju e dini mire se c’fare kerkoni dhe me pak durim do e gjeni ne daten 20.  Pa dyshim qe do te kenaqeni shume e rezultatet.  Ne daten 25, potenciali juaj orator do tju ngreje ne nje piedestal respekti.  A jeni pjestar i ndonje klubi fansash?  Ne daten 28, do te merrni vesh per dicka te tille ( por duket sikur pergjigja eshte Po!)

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

 Horoskopi 2015 - Ujori!  UJORI. Sigurisht tavolina juaj e kafese dhe divani apo kolltuku juaj mund te quhen jashte mode. Por pse jo te  mendoni per menyren e dizenjimi te brendeshem te shtepise tuaj si nje stil mondan dhe klasik TE njejta gje duhet konsideruar edhe per punen tuaj, per shoket tuaj, stilin e flokevem rrobave qe vishni, nqs dikush mundohet t’ju komentoje negativisht ne daten 1, atehere nxitoni ti beni te ditur atij/asaj se jeni rehat me menyren si gjerat ndodhen rreth jush, me menyren e jeteses, modes, punes tuaj pikerisht ashtu sic eshte aktualisht.  Kjo ego administruese per vetveten do tju udheheqi ju pergjate gjithe muajit, dhe pikerisht ne daten 4, ju mund te terhiqni vemendjen e disa personave qe mund te krijojne momente romantike dhe eksituese. Ne daten 9,  kujdes me zenkat.  Ne daten 13 do te prisni me padurim te beni thashetheme qe do te pasohen me momente romantike ne daten 14.  Ditet 14 e 15 jane dite disiplinore per ju: Ushtrime, ushtrime, ushtrime.  Tingellon e lehte? Eshte e vertete qe eshte e lehte!  Mos  shpenzoni shume ne daten 25, por sigurisht mundohuni te shpenzoni nje kohe sa me argetuese.  Beni nje zbulim magjik ne daten 28!

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

Horoskopi 2015 - Peshqit! PESHQIT.
N
qs do te zgjoheni ne mengjes te dates 1 nga nje enderr e cuditeshme, mundohuni te rikujtoni me ngadale te gjitha aspektet e endrres tuaj pa u sforcuar shume. A ishit te nevrikosur? Te nxehur? Te trembur? Te stermunduar? Konfuz? Kush ju shfaq ne enderr dhe ne c’far forme? Ishte Boss-i juaj dragoi dhe ju ishit gjuetari? Apo e anasjellta? Ishte gje nje princ apo nje princesh ne stres dhe agoni? C’fare kishin veshur? Me e rendesishmja: A ju tregon dicka reale gjithe kjo enderr qe nuk e dinit me pare? Mendoheni mire te gjithe skenen, e pastaj lereni gjuhen tuaj te tregoje historine.  Ju do te ndiheni te kenaqur dhe cuditur ne te njejten kohe nga nje romance qe do tju prezantohet vete ne daten 5. Nje dite me vone do te ndjeni afshin dhe valet e nje energjije romance qe do tju pushtoje te terin. Ju do te jeni qendra e botes ne ato momente. Shfrytezojini keto momente. Fokusohuni ne gjera me praktike dhe funksionuese per ju persa i perket maredhenieve ne cift ne daten 11. Kujdes ne daten 14: Dikush mund te mendoje vetem per veten e tij/saj dhe sigurisht nuk do te jeni ju. Ne daten 19 e 20 ju do te shtrini doren tuaj te ndihmes tek dikush. Entuziazmi juaj do te jete infektues, po ashtu sic eshte edhe prekja juaj e florinjte ne daten 25.  Mbylleni muajin ne daten 28 me nje leter dashurije!

SHIKO EDHE:  HOROSKOPI VJETOR 2015

 SHIKO EDHE:  HOROSKOPI KINEZ

Check Also

Horoskopi mujor korrik 2014

Dashi Korrik 2014 Gjate ketij muaji nuk do ndiheni ne asnje moment vetem. Partneri do ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *