Horoskopi vjetor 2013 (parashikimi i yjeve)

Horoskopi vjetor 2013 (parashikimi i yjeve)

Horoskopi, Horoskopi Vjetor No Comments

horoskopi vjetor 2013 (perashikimi i yjeve)DASHI

Dashuria – Pasion, intensitet dhe goditje rrufesh, edhe me te theksuara se zakonisht karakterizojne muajin shkurt per ju fale Venusit aleate duke ju premtuar nje Shen Valentin shume interesant.

Nese ndermjet Prillit dhe Korrikut menyra juaj per te jetuar dashurine do te jete shume e lehte dhe me e menduar shume gjate, gjate muajit shtator do ta keni me te thjeshte qe te theksoni faktorin tuaj joshes, me Venusin ende ne pozicion harmonik me shenjen tuaj.

Qe nga muaji tetor, ajo peshe e rende qe keni patur deri tani ne krahet tuaja do te largohet, fale largimit te Saturnit qe fatmiresisht nuk eshte me jo harmonik.

Shendeti- Ne janar, qershor dhe korrik, yjet ju keshillojne qe te mos abuzoni me forcat tuaja nese nuk doni qe te gjendeni pa rezerva.

Megjithate do te jete gjate muajit gusht dhe muajit korrik, e sidomos nga fundi i nentorit dhe me pas deri ne fund te vitit qe duhet te beni kujdes te vecante per menyren se si levizni.

Kini kujdes pasi nese nuk tregoheni te kujdesshem mund te keni probleme shendetesore te papelqyeshme.

Puna – Aftesite tuaja te shpejtesise, se bashku me aftesite per te drejtuar bashkepunetoret tuaj duke marre vendime efikase dhe kurajoze, do te spikasin vecanerisht ne muajin mars te pakten per te lindurit ne dhjetediteshin e pare te shenjes, dhe me pas ne prill dhe ne maj.

Ne janar do ju karakterizojne prespektiva te reja dhe aftesia per te kthyer faqe ne ato sektore qe tashme ju e dini qe nuk kane asnje prespektive per te ardhmen.

Ne korrik dhe ne gusht projektet tuaja do te marrin formen e duhur dhe ju do te ngeleni shume te kenaqur nga kjo rruge e re qe do te marrin.

Parate- Nje rruge e re do te shfaqet per ju qe nga muaji qershor. Me ne fund fale Jupiterit pozitiv do te keni mundesine qe te merrni dhe te vilni frutet nga disa kontakte qe nuk mendonit qe do te ishin te frytshme.

Ne muajin shkurt dhe ne muajin shtator mund te prisni te ardhura te papritura te parave.

Ju takon juve te arrini te administroni me se miri te ardhurat tuaja pa u tunduar ne shpenzime te kota dhe pa asnje te ardhme.

 

DEMI

Dashuria- Do te jeni pak enderrimtare dhe romantike gjate muajve shkurt dhe gusht, ndersa do te jetoni plotesisht dhe me pasion gjate muajit mars, fale Venusit dhe Jupiterit qe jane aleatet tuaj.

Mund te jene pak te ftohta marredheniet tuaja ne tetor.

Megjithate do te keni mudesi qe te jetoni momente te qete, qe ne syte e te tjereve mund te duken monotone, por per ju jane shume te kenaqshme dhe nuk kane probleme te merzitshme. Ju kenaqeni me kete.

Shendeti- Aftesia per te administruar ne menyren e duhur forcat tuaja, duke evituar gjithcka qe mund t’ju lodhe jashte mundesive tuaja, do te jete shenja juaj dalluese gjate muajve nentor dhe dhjetor, fale Marsit qe ju mbeshtet.

Megjithate, per pak kohe, ndermjet muajve tetor dhe nentor do te jepni pershtypjen e se kundertes.

Ka mundesi te dukeni sikur deshironi te vini ne prove te veshtire fizikun tuaj duke guxuar te shkoni shume me larg nga sa i keni ne te vertete mundesite tuaja fizike. Nuk do te keni rezultate te mira me keto veprime.

Puna- Profesionalisht viti do te filloje ne menyre shume te kenaqshme per ju , duke pare qe ne fillim fare te vitit do te shfaqen per ju mundesi shume te mira te mbeshtetura nga Merkuri, Marsi, dhe Jupiteri.

Ne kete menyre, aftesia juaj e seriozitetit ne pune dhe e dedikimit tuaj do te dallohet dhe do te spikase ne peridhen e fillimit te vitit duke ju sjelle kenaqesi te medha.

Ne muajin maj dhe ne muajin shtator do te dini te tregoni qe e dini mire punen tuaj dhe nuk shikoni punet e te tjereve, ndersa ne tetor mund te keni nje fare mosbesimi ndaj partneriteteve te krijuara tashme.

Parate- Periudha shume e mire e nisur qe ne vitin 2011 do te vazhdoje akoma deri ne fund te qershorit.

Do te keni keshtu mundesine qe te vini edhe para menjane qe t’i ruani ato per momentet e veshtira qe mund te vijne ne te ardhmen.

Ne janar, maj dhe shtator do te keni mundesine qe te beni plane shume te mira per te investuar me se miri ato cfare keni mbledhur deri tani, apo do te arrini te zbuloni mundesi te reja.

 

BINJAKET

Dashuria- Do te filloje nje vit vertet shume interesant per ju. Venusi aleati juaj per nje kohe te gjate, ndermjet prillit dhe korrikut, do t’ju sjelle dashuri te reja shume te kendeshme dhe lozonjare.

Keto lloj ndienjash, edhe pse te mbushura me ulje dhe ngritje do t’ju ofrojne mundesine qe te jetoni nje periudhe shume te pelqyeshme ne pergjithesi.

Edhe gjate shtatorit dhe nentorit do te keni mundesine te vini theksin ne nje fare faktori joshes tuajin dhe aftesine tuaj per te krijuar marredhenie shume te pelqyeshme me njerezit.

Vetem gjate muajit janar dhe gjate muajit shkurt duhet te beni kujdes qe te mos krijoni iluzione te kota dhe te mos i jepni partnerit cilesi qe ne te vertete nuk i ka.

Shendeti- Viti nuk do te jete edhe aq i thjeshte e sidomos ne fillimin e tij. Mund te vazhdojne disa probleme te lindura qe ne vitin 2011 qe ju nuk i keni zgjdhur ose nuk i keni kushtuar shume rendesi.

Gjithashtu edhe Marsi jo shume pozitiv, te pakten deri ne korrik do ju beje qe te preokupoheni per gjendjen tuaj edhe me shume nga sa duhet duke ju shtyre qe te ekzagjeroni me gjithcka.

Ndersa duke filluar nga muaji tetor duhet te beni kujdes nga e kunderta. Ka mundesi qe te mbivleresoni veten tuaj duke i mbivleresuar forcat tuaja dhe kjo te coje ne probleme te metejshme.

Puna- Nga ana profesionale ju pret nje vit shume i mire dhe i mbushur me mundesi te mira profesionale. Qe nga muaji qershor, Jupiteri, aleati juaj do ju ndihmoje qe ju te menaxhoni me se miri aftesite tuaja komunikuese dhe aftesite per te hyre ne marredhenie me te tjeret.

Keshtu do te jeni shume te afte ne lidhje me marredheniet me publikun duke siguruar raporte shume te mira.

Qe nga maji dhe qershori do te jepni prova qe jeni shume te afte nese keni te beni me kliente, dhe me pas nga korriku dhe gushti nuk do te keni aspak problem te merrni persiper impenjime me te renda.

Parate- Parashikimet per ju mund te jene shume sintetike: viti 2012 do te jete viti juaj.

Jupiteri ne anen tuaj qe ne muajin qershor do te sjelle shume kenaqesi per ju ne kete sektor, e sidomos nese keni lindur ne dhjetediteshin e pare te shenjes.

Duke falenderuar edhe aftesite tuaja do te shihni qe te ardhurat gjate muajve qershor dhe korrik do te kapercejne edhe parashikimet tuaja.

Megjthate kjo nuk do te thote qe nuk duhet te beni aspak kujdes me shpenzimet qe do te beni gjate vitit.

 

GAFORRJA

Dashuria- Sfumatura te ndryshme te dashurise e karakterizojne kete vit per ju; romanticizmi gati i semure gjate muajit janar dhe muajit shkurt, do i lene vendin stabilitetit afektiv te shoqeruar me me shume stabilitet ne muajin mars.

Mbas romanticizmit te lehte ne muajt gusht dhe shtator, do te ndjeke pasion i thelle dhe i shfrenuar ne muajt nentor dhe dhjetor.

Qe nga muaji tetor, me ne fund mbas largimit te Saturnit qe nuk do te jete me ne pozicion jo harmonik, do te ndiheni me te lehtesuar dhe marredheniet nuk do ju duken me aq mbytese.

Ne fakt, ekziston edhe mundesia qe te jeni ju ata qe jane pak me shume xheloze ne ate periudhe.

Shendeti- Do te vazhdoje te jete vecanerisht e spikatur aftesia juaj per te menaxhuar forcat tuaja. Te pakten deri ne muajin qershor me Marsin favorizues ndaj jush.

Gjate muajit shtator mund te beni nje gabim duke u munduar te vini ne prove disa prej limiteve tuaja.

Ju keshillohet qe te treoheni paksa te kujdesshem ne cdo vendim qe merrni apo ne gjithcka qe beni qe nga muaji nentor dhe deri ne fund te vitit.

Puna- Deri ne maj sjellja juaj do te jete e tille qe te mundoheni te mbani pozicionin qe keni arritur deri me tani. Qe nga muaji qershor do te rezultoje me e thjeshte per ju qe te arrini te keni marredhenie me te mira dhe me te qarta me publikun.

Nga muaji janar, shkurt dhe nga shkurti ne muajin mars do ta keni te thjeshte te kuptoni nevojat e klienteve tuaj nese jeni ne nje pune ku ju duhet qe te merreni me kliente. Ne qershor te jeni te sigurt qe do te jete edhe me mire.

Ne muajin tetor do te keni intuite shume te mire dhe do te arrini te beni analiza shume te mira te situatave duke u mbeshtetur dhe tek yjet qe do te jene te favorshme qe nga muaji shtator.

Parate- Ne te pergjithshmen ne fakt nuk duhet te keni asgje per te cilen te duhet te preokupoheni.

Stabiliteti i mire ekonomik i arritur gjate muajit te kaluar, do te analizohet edhe per ca kohe, te pakten deri ne fllim te qershorit nga Jupiteri pozitiv.

Gjate vazhdimit te vitit nuk do ta keni te veshtire qe te vazhdoni te nxirrni frytet e asaj cfare keni arritur te merrni deri tani.

 

LUANI

Dashuria – Nuk do ta keni gjate githe kohes te lehte te gjeni nje ekuiliber sentimental gjate ketij viti.

Venusi harmonike per ju gjate shkurtit dhe marsit, gjate muajit shtator dhe qe nga mesi i dhjetorit dhe deri ne fund te vitit e me pas do ju ndihmoje. Ne keto periudha do te mund te jetoni dashurine ashtu si ju e deshironi.

Deri ne qershor nuk perjashtohet mundesia e te jetuarit shume momente dhe probleme posesiviteti.

Dhe nga muaji tetor per shkak te Saturnit ne aspekt jo harmonik mund te silleni ne menyre te ftohte edhe kundrejt atyre personave qe ju duan. Mundohuni qe te permbaheni paksa.

Shendeti- Gjate pjeses me te madhe te vitit do te jeni paksa si te frikesuar. Do te keni ndroje qe te provoni dhe te beni ndonje hap perpara.

Keni nje fare sjellje te njejte me nje person qe del nga nje semundje e gjate dhe qe nuk eshte ende shume i fuqishem dhe i afte.

Megjithate kjo nuk do te jete sjellje edhe aq e pamenduar, pasi nga muaji nentor do te lodheni aq shume sa po te mos kishit ruajtur rezervat tuaja gjate vitit do ta kishit te pamundur te perballeshit me gjithe fluksin e punes me te cilin po e perballni veten tuaj.

Puna- Kembengulja per te qendruar te vendosur ne pozicionet tuaja, duke u mbeshtetur edhe ne disa mjete qe ne fakt nuk e meritojne besimin tuaj te plote, do ju karakterizoje te pakten deri ne qershor.

Nga muaji qershor pastaj, do te keni ide shume brilante dhe do te ndiheni dhe silleni ndryshe nga periudha qe keni jetuar gjate fillimit te vitit. Yjet do ju favorizojne.

Do te mund te fiton ndonje pozicion te ri te vleresuar nga bashkepunetoret tuaj, sidomos nga korriku dhe gushti qe do te jeni ne forme shume te mire.

Parate- Menaxhimi i parave nga ana juaj, ashtu si edhe ne muajt e fundit mund te mos rezultoje edhe aq vendim i mire apo frytdhenes.

Prisni te pakten deri ne fillim te muajit qershor, kur Jupiteri do ju liroje nga influenca e tij e bezdisshme.

Ne shtator mund te qetesoheni dhe te kenaqeni nga disa te ardhura parash qe do ju bejne te ndiheni me mire dhe do te sherbejne per te mbuluar ato boshlleqe qe kishit ne muajt e fundit dhe qe ju kishin shqetesuar.

 

VIRGJERESHA

Dashuria- Menyra juaj e vecante e te jetuarit te dashurise, e erret por e bukur dhe joshese, duke lundruar ne det te qete dhe pa dallge,  do te kete mundesine qe te jete me e favorizuar, sidomos ne muajin mars dhe ne muajin tetor fale Venusit pozitive.

Megjithate deri ne qershor, edhe Jupiteri do ju ndihmoje qe te mbani ate stabilitet qe ju e deshironi aq shume ne marredhenien tuaj.

Do te keni mudnesine te jeni me pasionale dhe me te zjarrte nese do te doni gjate muajit shtator dhe ne muajt nentor dhe dhjetor. Gjithcka mund te ndodhe nese ju e deshironi dhe nese ju e lejoni.

Shendeti- Periudha shume e mire vazhdon per ju; ne periudhen e pare te vitit do te ndiheni ne forme shume te mire fizike si edhe do te ndiheni te afte qe te arrini gjithcka qe i keni vene si qellim vetes tuaj.

Do te arrini te beni gjithcka cfare kishit vendosur dhe do ta arrini kete pa e lodhur veten me shume se duhet ne asnje moment.

Ndersa ne periudhen e dyte te vitit mund te rezultoje e lodhshme per ju deshira juaj per ta derguar vemendjen tuaj ne shume drejtime njeheresh. Ndoshta do te ishte mire qe te mos shperqendroheshit aq shume dhe te tregoheshit me te kujdeshsem.

Puna- Seriozitet, porfesionalizem, dhe perpikmeri ne drejtim te punes tuaj do te jene shume te spikatura e sidomos ne periudhen e pare te vitit.

Mund te rrini te qete pasi Marsi ju dhuron gjithcka qe te ken nevoje ne kete qellim dhe do t’ju mbeshtese ne sektorin profesional.

Te qenit konkrete do te rezultoje e favorshme ne muajt mars dhe tetor. Ndersa ne muajin nentor dhe ne muajin dhjetor strategji te mira do ju ndihmojne qe te jeni te suksesshem.

Qe nga qershori eshte e rendesishme qe te mos shperndaheni ne shume drejtime pasi jo te gjitha prej tyre jane te kenaqshme.

Parate- Planetet mund te ndryshojne shume per ju gjate kalimit te viitit.

Ne fakt deri ne qershor Jupiteri eshte i favorsem per ju dhe do ju ndihmoje qe te arrini shume ekonomikisht, por pas qershorit do te jete ne nje pozicion jo harmonik me shenjen tuaj.

Prandaj fatkeqesisht, po nuk bete shume kujdes do te mund te destabilizoni ate cfare deri ne ate moment kishit arritur ta ndertonit me shume kudes dhe me shume korrektesi.

Nese tregoheni te kujdesshem asgje e keqe nuk do te ndodhe.

 

PESHORJA

Dashuria- Do ju duhet te perballeni vetem ju te lindurit e dhjetediteshit te fundit, qe te pakten deri ne fillim te Tetorit te duhet te perballeni me prezencen e Saturnit.

Kjo do ju shfaqe sikur jeni me pak fleksibel ne menyrat tuaja te jetes dhe ne marredhenie me te tjeret.
Nga ana tjeter Venusi favorizues ju ndihmon te merrni gjerat me me lehtesi dhe me me pak perfshirje. Ndermjet prillit dhe korrikut mund te jetoni aventura. Pasioni do te karakterizoje marredheniet tuaja ne shtator dhe me shume ne nentor dhe dhjetor.
Shendeti- Niveli juaj i energjise mund te rezultoje pak i luhatshem gjate ketij viti. Ne pjesen e pare te vitit do te provoni qe jeni shume te kujdesshem dhe menaxhues ne trajtimin e forcave tuaja.
Me nje ekuiliber shume te mire ne muajt korrik dhe gusht, me pas mund te ndjeke nje tendence drejt lodhjes me te madhe ne shtator. Ndermjet mesit te nentorit dhe deri ne fund te dhjetorit mund te keni ndonje shqetesim shendetsor.
Puna- Zhvillime interesante do te kete per ju gjate vitit, vecanerisht nga qershori dhe me pas. Aftesia juaj per te vendosur marredhenie shume te mira profesionale do te jape rezultate dhe veprimet tuaja do te behen me te spikatura.

Per te lindurit ne dhjetediteshin e fundit do te shfaqet deri ne fund te tetorit nevoja per te ripare partneritetet e rendesishme, duke vendosur se cfare duhet te bejne me to. Prespektivat e ndryshimit ne pune do te jene te favorizuara ne shkurt, ndermjet majit dhe qershorit.

Parate- Do te jene vleresimet dhe aftesite tuaja si edhe idete qe keni qe do t’ju lejojne te kapni mundesi ekonomike shume te mira.

Ndermjet prillit dhe korrikut do te dallohet qarte kjo tendence e juaja dhe ndermjet tetorit dhe nentorit do te perfitoni nga te ardhurat e parave qe do te ndihmojne shume financat tuaja.

 

AKREPI

Dashuria- Tendenca juaj per te menaxhuar marredheniet tuaja me pak si shume posesivitet e dalluar qe ne vitin e kaluar, do te vazhdoje edhe ne pjesen e pare te vitit te ri.

Megjithate, momente romanticizmi dhe qetesie do te jene te favorizuara ndermjet janarit dhe shkurtit si dhe ne gusht.
Ndermjet fundit te nentorit dhe mesit te dhjetorit, Venusi do te nderhyje ne marredheniet tuaja dashurore. Qe nga muaji tetor, influenca e Saturnit, mund t’ju shtyje ta shprehni pasionalitetin ndryshe nga zakonisht.
Shendeti- Per te gjithe pjesen e pare do te jeni te afte te menaxhoni te gjitha forcat tuaja me kujdes, por pa rrezikuar ne asgje.
Nese ne shtator do te krijoni idene se doni te guxoni ne limitet e forcave dhe mundesive tuaja, ndermjet nentorit dhe dhjetorit do te tregoheni te forte dhe te pamposhtur per kedo qe keni prane.
Puna- Evolucione yjore te rendesishme do te jene per ju ne pjesen e dyte te vitit. Deri ne qershor, do te jeni te predispozuar nga nje impenim i favorizuar nga Marsi ne aspekt pozitiv. Megjithate do ju duket sikur rezultatet nuk korespondojne me pritshmerite tuaja.

Ne shtator dhe ne tetor do te dini shume mire si te gjeni strategjite shume te mira duke e shkaterruar konkurrencen dhe ndermjet nentorit dhe dhjetorit metodat tuaja do ju lejojne te beheni me te konsoliduar ne marredheniet tuaja.

Parate- Veshtiresite ne menaxhimin e financave tuaja qe ishin thelluar gjate muajve te fundit, do te vazhdojne tu shqetesojne edhe ne pjesen e pare te vitit te ri.

Do te jete ende e keshillueshme qe te mos e beni hapin me te madh nga sa ua lejon gjatesia e kembes. Ndermjet fundit te nentorit dhe mesit te dhjetorit te ardhura te papritura mund te rrisin nivelin tuaj financiar.

 

SHIGJETARI

Dashuria- Nje periudhe pasionante, intense, dhe asnjehere e merzitshme do te jete gjate muajit shkurt duke ju garantuar nje Shen Valentin te paharrueshem.

Ne vazhdimin e vitit, ndermjet prillit dhe korrikut, Venusi, ne aspekt negative, do ju sjelle nje fare pakenaqesie ne fushen sentimentale.
Ne shtator dhe ne dhjetor, do te jeni serish ne gjendje te merrni persiper situatat, duke jetuar serish me pasion, gezim dhe intensitet momentet e bukura me ata qe ju duan.
Shendeti- Ndonje preokupim i tepert per gjendjen tuaj do ju beje qe te jeni te shqetesuar edhe per pak gjate pjeses se pare te vitit 2012.
Ne vazhdimin e vitit e sidomos ndermjet tetorit dhe nentorit do ta merrni veten persa i perket formes se pergjithshme. Megjithate do te mbizoteroje nje tendence per te derguar energjite tuaja ne drejtime te teperta, duke rrezikuar te ngeleni vetem me rezerva.
Puna- Viti do te filloje per ju pak rremuje, me Marsin akoma jo harmonik ne pjesen e pare te vitit qe mund tu shtyje qe te rrezikoni si shume duke e derguar vemendjen tuaj ne aspekte pak funksionale dhe jo objektivat tuaja.

Ndermjet korrikut dhe gushtit do te ndryshoje situata dhe ju do te keni mundesine qe te vendosni marredhenie te rendesishme me partnere me vlere. Ndermjet tetorit dhe nentorit, dhe nentorit dhe dhjetorit, do te jeni ne gjendje qe te hapni rruge te re profesionale.

Parate- Aftesia e rinovuar per t’ju futur punes, qe do ju karakterizoje ne pjesen e dyte te vitit, do te perputhet ne menyre paradoksale me nje periudhe ne te cilen menaxhimi i finacave do te kete nje ulje te dukshme.

Jupiteri jo i favorshem nga muaji qershor, ju kerkon qe te mos shperndaheni ne shume drejtime te shtyre nga entuziazmi pa ndonje baze solide.

 

BRICJAPI

Dashuria- Evolucionet yjore do ju ndihmojne qe gjate 2012 te lehtesoheni nga situata afektive te jetuara nga ju me shume rendese.

Venus dhe jo vetem, qe jane ne pozicion te favorshem per ju, do te sjellin stabilitet dhe moment kenaqesie ne fushen afektive ne mars dhe tetor.
Megjithate do te jete vecanerisht largimi i Saturnit, qe nga tetori nuk do te jete me negative mbas shume muajsh, qe do te sjelle drite te re ne marredheniet tuaja. Per te lindurit ne dhjetediteshin e pare te shenjes, jo gjithcka do te shkoje sipas pritshmerive.
Shendeti- Gjate pjeses se pare te vitit ju pretendoni te kalibroni sforcimet tuaja per te arritur rezultate shume te mira duke shpenzuar sa me pak energji.
Pas nje periudhe te veres qe mund te shfaqeni si ne hije, ne shtator, qe te arrini te merrni dicka qe ju perket, mund te vendosni qe te perfundoni rezervat tuaja.
Puna- Kenaqesi shume te mira profesionale do te vazhdojne te vijne vecanerisht ne pjesen e pare te vitit. Aftesia juaj qe te impenjoheni me seriozitet dhe perqedrim edhe me te spikatur se zakonisht do te jape frytet e pritura.

Do te jepni vleresime te kujdesshme ne shtator dhe zgjedhje strategjike ne tetor, duke i hequr qafe partneritetet qe nuk ishin te favorshme per ju. Ndermjet nentorit dhe dhjetorit do te dini qe te impenjoheni ne nje projekt ashtu si dini te beni vetem ju.

Parate- Do te vazhdoje akoma stabiliteti ekonomik qe ka filluar qe ne vitin 2011. Deri ne qershor, fale favoreve te Jupiterit, e pervec se nuk do te keni asnje motiv per tu preokupuar ne frontin financiar, do te dini te levizni ashtu si duhet per te arritur nivelin e arritur.

Qe nga muaji tetor do te ndermerren strategji te reja per te arritur te keni me shume konsolidime financiare.

 

UJORI

Dashuria- Venusi aleate e juaja do ju lejoje qe te filloni vitin ne menyren me te mire te mundshme, pavaresisht disa influkseve yjore me pak te favorshme.

Do te jete vecanerisht periudha ndermjet prillit dhe korrikut qe do te jete shume e mire.
Partneri eventual do te rikthehet ne qender te vemendjes tuaj ne tetor, edhe pse disa menyra tuajat mund te rezultojne jo shume te kuptueshme duke shkaktur ngaterrim.
Shendeti- Do te jete nje vit me luhatje te medha. Ndryshimi eventual sensibel i peshes tuaj, qe eshte dalluar qe gjate vitit 2011 do t’ju karakterizoje ende deri ne qershor.
Te kapur nga disa emocione jo shume te kontrollueshme do te jete rasti qe ndermjet gushtit dhe mesit te nentorit te mos abuzoni nga forcat tuaja, nese nuk doni qe te gjendeni ne veshtiresi.
Puna- Ne shkurt, ndermjet majit dhe qershorit, e ndermjet shtatorit dhe tetorit, do te jene per ju momente shume te mira ne frontin profesional. Prospektivat tuaja te rigjetura do ju ndihmojne qe te gjeni kandidatin ideal per te hyre ne marredhenie profesionale.

Vetem ndermjet shtatorit dhe tetorit, do te mund te shfaqen disa divergjenca qe nuk do t’ju pelqejne. Ne tetor do te keni edhe ndjesine qe dikush po planifikon pas kraheve tuaja.

Parate- Veshtiresite tuaja ne menaxhimin e parave ne nje menyre te ekuilibruar mund te vazhdoje edhe deri ne fund te qershorit, duke patur parasush prezencen e Jupiterit ende negativ.

Vazhdimi i vitit do ju rezervoje mundesine qe te luftoni ne shume drejtime te ndryshme duke arritur ate ekuiliber qe ne periudhen e muajve te fundit ishte kompromentuar ne menyre te ndjeshme.

PESHQIT

Dashuria- Disa influkse yjore pozitive do ju lejojne qe gjate vitit te ndiheni mjaftueshem mire edhe ne ato periudha qe marredheniet tuaja nuk duken edhe aq te kenaqshme.
Ndermjet prillit dhe korrikut mund te mos dini edhe ju se cfare deshironi, dhe ta rigjeni veten duke jetuar marredheniet ne menyre shume celebrale dhe te larguar. Venusi do ju dhuroje favoret e saj ndermjet janarit dhe shkurtit, ne gusht, ndermjet nentorit dhe dhjetorit duke e zbukuruar jeten tuaj sentimentale.
Shendeti- Ne pjesen e pare te vitit mund te jepni akoma idene sikur doni te ruani sa me shume veten tuaj, duke u munduar te ruani me cdo kusht formen tuaj te pergjithshme.
Vetem me ardhjen e veres mund te riktheheni te keni shume me shume konsolidim, edhe pse nga ana mendore mund te dukeni ende te shperndare dhe jo gjithmone shume koherente.
Puna- Nje veshtiresi per te optimizuar energjite tuaja ne frontin profesional mund te vazhdoje tu karakterizoje deri ne qershor, me nje tendence per te mos u ekspozuar me shume se duhet. Ne shkurt, mars, qershor, dhe tetor, do ta keni me te thjeshte te hyni ne empati me persona me te cilet bashkepunoni.

Nga qershori duhet te beni kujdes qe te mos shperndani energjite tuaja ne shume drejtime, duke ndjekur objektiva qe do ju kenaqin ne fund te fundit vetem per nje periudhe te shkurter kohe.

Parate- Nje ndryshim do te jetohet prej jush gate vitit persa i perket menaxhimit te financave tuaja.

Ne fakt Jupiteri pozitiv per ju deri ne fillim te qershorit, ne pjesen e pare te vitit do ju ndihmoje dhe do ju jape nje shpirt pothuajse ndermarres ne menaxhimin e parave. Ne pjesen e dyre te vitit mund te jeni jo shume te vemendshem

No Comments

Leave a comment

Search

Back to Top