Home / Lajme / Inter gjunjezon Milan ne Derbyn e Milanos

Inter gjunjezon Milan ne Derbyn e Milanos

Inter gjunjezon Milan ne Derbyn e Milanos

Milani pjesen e pare luan me mire se zikaltrit e Inter, por ne finale kuqezinjet gjunjezohen dhe i lene hapsira kundershtarit. Ne syte e Thoir, mbaron me rezultatin 1-0. Ne finale karton i kuq per Muntarin.

Derby i Madonines numer 159, i pari i Erik Thoir, i shkon Interit. Eshte derby klasik i Milanos: i bukur, nervoz, dy skuadrat luajne me dhune, edhe si ndodhe ne keto raste, fiton ai qe ka me shume energji. Ose qe di ti perdori me mire, do thoshte Mazzari. Milani luan me mire, sidomos ne pjesen e pare, por i mungon hapsira per te finalizuar. Perball nje Inter plot energji ishte e pa mundyr te çante ne zonen zikalter. Ne final nje Inter Agresive ku me i mire ne fush Rodrigo Palacio nje nje magji te vertet qe ka tashme ne histori, gjunjezon Milanin. Tashme Milan hyne ne nje kriz te vertet. 19 pike ne 17 ndeshje te luajtura, ne vend te 13-te ne Serin A.

Statistikat Kryesore:

12 gjuajtje te Milan ne pjes te pare, kunder 5 te Inter.

Me i miri ne Fushe: Rogrigo Palacio. Me nje magji ne minuten e 86’ vendos derdyn e Milanos. Ndeshje historike per sulmuesin dhe golashenuesin e Inter.

Me i keqi: Kristian Zapata. Nuk i duk fare ne fushe. Nje nder ndeshjet me te keqe per te.

INTER (3-5-1-1): Handanovic; Campagnaro, Rolando, Juan Jesus; Jonathan, Zanetti (dal 68’ Kuzmanovic), Cambiasso (dall’83 Icardi), Taider (dal 57’ Kovacic), Nagatomo; Guarin, Palacio. Ne dispozicion: Carrizo, Castellazzi, Ranocchia, Andreolli, Samuel, Pereira, Mudingayi, Icardi, Belfodil, Kuzmanovic, Wallace. All: Mazzarri.

MILAN (4-3-2-1): Abbiati, De Sciglio, Zapata, Bonera, Constant (dal 46’ Emanuelson);

Albitri: Paolo Silvio Mazzoleni di BergamoPoli (dall’87’ Pazzini), De Jong, Muntari; Saponara (dal 76’ Matri), Kakà, Balotelli

inter - milan 22.12.2013

 

 

 Te ndeshkuar: De Sciglio, Constant, Guarin, De Jong, Juan Jesus, Rolando, Balotelli

 Ekspulse: 94′ Muntari

 Gola: 86’ Palacio

 

 

Check Also

Rezultatet e zgjedhjeve 2015 ne shqiperi live

Rezultatet e zgjedhjeve lokale 2015 ne shqiperi live   Shikoni live te gjitha rezultatet e ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *