Home / Lajme / Itali, Shqiptari qellon me thike te dashurin e vajzes

Itali, Shqiptari qellon me thike te dashurin e vajzes

 

Itali, Shqiptari qellon me thike te dashurin e vajzes.Nuk muitali qellon te dashurin e vajzesnda ta toleroja me kete situat , me kishte ardhur ne maj te hundes.!
ROME-Një shqiptar 31 vjeç është plagosur me thikë në kraharor mbrëmjen e 31 dhjetorit në restorantin ku punonte. Agresori, një 45-vjeçar, edhe ky shqiptar, babai i të fejuarës së viktimës është arrestuar.

 


Ngjarja ka ndodhur në Follonica të provincës së Grossetos rreth orës 18 të 31 dhjetorit, shkruan portal Shqiptari IiItalise. 45-vjeçari ka shkuar në picerinë ku punonte si kuzhinier i fejuari i të bijës dhe e ka qëlluar këtë me grusht në fytyrë e më pas me thikë në gjoks. Kuzhinieri është çuar menjëherë në spitalin e Follonica-s e meqë gjendja e tij paraqitej e rëndë është transferuar në spitalin Misericordia të Grossetos ku është ende i shtruar. Fatmirësisht nuk është në rrezik për jetën. Burime te spitalin bejne me dije se plagaper fatin e mire nuk ka qene ne organet qe mund ti shkaktonin vdekjen e menjehershme. Ka qene me fat shprehet me mjek, pasi thika i ka kaluar 1 centimeter larg zemres.

45-vjeçari shqiptar, punëtor pa precedentë penalë është arrestuar pas dy orëve dhe është mbyllur në burgun e qytetit me akuzën e tentatiës së vrasjes. Tashme ne pritje te nje procesi penal qe mund ta denoj ate deri ne 10 vite burg sipar kodit penal Italian. Shkaqet e agresionit nuk janë të qarta por fillimisht flitet për mosmarrëveshje familjare.

Check Also

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues!

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues! Nje nder ditet me te pritura ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *