Home / Lajme / Ja vendi ku do te shkaterrohen armet kimike te sirise

Ja vendi ku do te shkaterrohen armet kimike te sirise

sllovakia

Ceshtja e shumeperfolur e vendit te shkaterrimit te armeve kimike te sirise tashme ka ardhur drejt fundit.

Sllovakia ka shfaqur inters per pranimin e shkaterrimit te tyre.

Në një komunikatë të Shtëpisë së Bardhë thuhet se në takimin me kryeministrin sllovak, Robert Fico, ku merrte pjesë dhe zv.presidenti, Joseph Biden, Obama ka diskutuar mundësitë e shkatërrimit të këtyre armëve dhe ka mirëpritur interesin e Sllovakisë për të kontribuar në përpjekjen e ndërkombëtareve për realizimin e këtij qëllimi.

Check Also

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues!

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues! Nje nder ditet me te pritura ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *