Home / Revista / Jam nje vajze e bukur, kerkoj nje burr te pasur per martes, lexo pergjigjen fantastike te publikuar ne nje website finanze

Jam nje vajze e bukur, kerkoj nje burr te pasur per martes, lexo pergjigjen fantastike te publikuar ne nje website finanze

Jam nje vajze e bukur kerkoj nje burr te pasur per martes, lexo pergjigjen fantastike te publikuar ne nje website finanze.

Jam nje Bukuroshe 28 vjeçare dhe kerkoj nje burr qe fiton minimumi 500 mije $ ne muaj.

Ajo: Jam nje vajze bukur ose me sakte shume e bukur, dhe jam 28 vjeçe. Jam inteligjente dhe me shume klas.

Dua te martohem me nje burre i cili fiton te pakten gjysem milion leke ne muaj.

A ka ne kete site ndonje burr qe fiton nje shume te till?

Kam pasur lidhje me burra qe fitonin 200 – 300 $, por kjo nuk me mjaftonte per te jetuar ne Central Park West. Njoh tra te tjera qe nuk jane te bukura, dhe te zgjuara sa  une  dhe jane martuar me milionera. Dhe pyes veten òfare kam bere une per mos te merituar te njejten gje? Si mund te arrij kete livel?

Ai : Kam lezuar me kujdes njoftimin , dhe jam mendur thellesisht per rastin tuaj. Te prentoj qe nuk po ju humb kohe duke pasur parasysh se une fitoj 500 $ ne vite. Personalisht i mendoj gjerat ne kete menyre: Ajo qe ju ofroni, kuke e pare nga prospektiva e nje burri si ai qe ju kerkoni, eshte fjeshte nje biznes i keq. Dhe kjo per disa arsye:

vajza te bukura

1. Duke len menjan llafet, blablabla, ajo qe ju ofoni eshte nje marrveshje shume e thjesht. Ju ofroni bukurin tuaj fizike dhe une paguaj parat e mija. Propozim i qart kjo. Por ka nje problem te vogel. Sigurisht bukurija juaj do bjeri pak nga pak deri sa nje dite nuk do e kesh me. Ndersa ka shume mundesi qe llogaria ime ne bank te rritet vazhdimisht. keshtu qe, ne terma ekonomik, ju jeni nje person aktiv vuani nga mosvlersimi ndersa une nje aktiv dividend.

2. Sot ju jeni 28 vjece dhe e bukur, dhe do vazhdosh keshtu edhe per 5 apo 10 vjet, por gjithmon edhe me pak e paparemanduar, kur ju te shikoni nje foton tuaj te Soteshme, do e kuptosh qe je bere nje dardh e rrudhosur. kjo domethene, ne term merkatoje, qe sot ju jeni shume e kuotuar, ne epoken ideale per tu shitur, dhe jo per tu blere, Duke perdorur gjuhen e Wall street, kush ju zoteron sot duhet tju veri ne “trading position” (pozicion tregtie), dhe jo ne ” buy and hold” (bli dhe mbaje shternguar), qe mesa duket eshte ajo qe ju ofroni. Keshtu qe , gjithmon me term tregtar, martesa “bye and hold” me ju nuk eshte nje biznesi i mire me afat te gjate. Ne shperblim, te marresh me qera per nje periudh, mund te jete nje biznes me leverdi, per mund te mendohemi per kete.

 

Mund te kemi nje lidhje per disa kohe …Huuuummm, duke u menduar mire dhe per tu siguruar se sa e zgjuar, e bukur dhe me klas jeni, eshte e mundur qe tiu kerkoj nje Test Drive.

Ju kerkoj te vihemi dakort per daten dhe oren.

 

Check Also

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016!

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016! Edhe pak kohe ka ...

2 comments

  1. po paraqitu njeher,te pershendes

  2. kerkoi nje vajz per martes te moshesh 18 22. podujevalia@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *