Home / Lajme / Korce: Arratisen 7 te burgosur. Ja cilet jane ata…

Korce: Arratisen 7 te burgosur. Ja cilet jane ata…

Burgu-qelia

Diten e djeshme ne burgun e sigurise se larte te drenoves jane arratisur 7 te burgosur.

Policia ne nje deklarate per ka thene se te arratisurit jane teje mase te rrezikshem dhe te armatosur.

Në njoftimin për shtyp të Minitrisë së Brendshme bëhen publike gjeneralitetet e të arratisurve, së bashku me apelin drejtuar qytetarëve që të bëjnë kujdes pasi të arratisurit janë të armatosur dhe konsiderohen shumë të rrezikshëm.

Të arratisurit janë, Admir Bahri Tafili, lindur në 1975, në Shkoder, Fran Pal Marashi, lindur në vitin 1978 në Shkodër, Gëzim Gjergj Guri, lindur ne vitin 1977, banues në Vaun e Dejës. Gëzim Ndue Toma, lindur ne vitin 1982, lindur në Dibër, Reiz Namik Haxhiraj, lindur ne 1971, banues në Selenicë të Vlorës, Eduard Kujtim Lula, lindur ne vitin 1982, banues në Përmet, Artur Demir Gora, lindur ne vitin 1969, banues në Pojan të Korçës, ky i fundit, një i denuar me burgim te përjetshëm për vrasjen e një efektivi policie u kap dy orë më vonë në aksin Dishnicë-Devoll duke udhëtuar me një mjet tip “Ford” drejt shtëpisë së tij të lindjes në fshatin Pojan.

Check Also

Ukraine: Rrezohet avioni i Malaysia Airlines me 295 persona

Ukraine: Rrezohet avioni i Malaysia Airlines me 295  persona ne bord. Një Boeing 777 i ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *