Home / Lajme / Michael Schumacher ne Koma mbas aksidentit te rende ne Ski

Michael Schumacher ne Koma mbas aksidentit te rende ne Ski

Aksidenti i mikail shumaker Michael Schumacher ne Koma mbas aksidentit te rende ne Ski

E kush do e kishte menduar ndonjeher se Kampioni i Botes ne F1, do pesonte nje aksidente ne ski! Por per fat te keq kjo gje ka ndodhur. 

Michael Schumacher eshte ne gjendje kritike. Pas lajmeve kontradiktore te oreve te fundit, konfirmimi ka mberritur ne mbremje vone, nga nje komunikate zyrtare e qendres spitalore te Grenobles. 

Shtate here kampioni i Formula 1 u aksidentua paraditen e sotme ndersa ishte duke bere ski gjate pushimeve dimerore me familjen e tij.

Sipas komunikates zyrtare, ai ka mberritur ne spital ne gjendje kome dhe i eshte nenshtruar me urgjence nje nderhyrjeje kirurgjikale ne tru, por gjendja e tij mbetet kritike. Nuk eshte e qarte nese ai vazhdon te jete ne gjendje kome. Sipas mediave franceze, ai ka pesuar nje hemorragji cerebrale si pasoje e nje traume kranike.

Ne spital me te gjendet bashkeshorjta Corina dhe dy femijet.

Ndersa tifozet nuk kane dashur ta besjojne nje lajme te till, i cili i ka lene te gjithe pa fjal. Me cindra tifoze   jane mbledhur prane spitalit ku ai po kurohet, duke pritur per informacione te metejshme per liderin e tyre.  Ndersa e gjithe shqresa mbetet ne duart e zotit. Nuk na mbetet qe tjeter vecse te presim orit ne vazhdim eshte shprehur mjeku qe po kujdest per te .

Check Also

Brad Pitt qellohet në fytyrë në premierën e filmit ‘Maleficent’ (video)

Brad Pitt qellohet në fytyrë në premierën e filmit ‘Maleficent’ (video) Brad Pitt ishte viktima ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *