Home / Revista / Ndeshja shqiperi serbi 2015 shqip

Ndeshja shqiperi serbi 2015 shqip

Ndeshja shqiperi serbi 2015 shqip .

Gjithçka eshte gati per ndeshjen e madhe sonte ora 20:45.

Ka mberritur sot ne mbremje skuadra serbe. Nderkohe ne nje konferenc per shtyp trajneri serb ka vlersuar skuadren shqiptare.

                             SHIKO SHQIPERI SERBI LIVE 

Kombëtarja jonë është ende në formim, ndërsa Shqipëria ka një skuadër të konsoliduar. Shqipëria është një ekip fortë dhe jo më kot është në vendin aktual në grupin tonë”, tha ai.

Ndërkohë, kapiteni Branislav Ivanoviç, duke iu përgjigjur interesimit të gazetarëve mbi impaktin e parë në Tiranë, tha se ishte i vetëdijshëm që ndeshja i kalon caqet e futbollit.shqiperi - serbi live 2015 shqip

“Gjatë rrugës kishte një pirg me gurë, njëri prej tyre ishte më i madh. Fatmirësisht nuk ishte një incident i rëndë. E dimë që kjo ndeshje tejkalon sportin, por ne duam vetëm futbollin dhe do të përpiqemi me çdo mënyrë ta fitojmë këtë ndeshje”, tha Ivanoviç.

Kapiteni serb shtoi se ky rast është rasti më i mirë për të ndryshuar mentalitetin mes dy popujve në Ballkan.

Shqipëria e Gianni De Biasit “ka shkarkuar” tre trajnerë në këtë fushatë të eliminatoreve, por a i druhet kësaj trajneri Çurçiç në rast të humbjes ndaj Shqipërisë.

Ndeshja do te trasmetohet live, drejtperdrejt nga TVSH .

                              SHIKO SHQIPERI SERBI LIVE 

Check Also

Ja vendimi i UEFA’s per ndeshjen Serbi – Shqiperi

Ja vendimi i Uefa’s per ndeshjen Shqiperi -Serbi. Shiko vendimin: UEFA : SERBIA – ALBANIA DECISION  ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *