Home / Lajme / Protesta e opozitës, Kryeministria mbrohet me femra

Protesta e opozitës, Kryeministria mbrohet me femra

police femra
Në ndryshim nga parardhësi i tij Sali Berisha i cili blindonte me policë dhe gardistë Kryeministrinë, kryeministri Edi Rama gjatë protestës së sotme të opozitës ia ka besuar një numri të vogël efektivesh police, shumica femra mbarëvatjen e protestës.

Në fjalën e tij, kreu i PD-së tha se qeveria bleu votat në Korçë, po akuzoi për blerje edhe në zgjedhjet e 23 qershorit. Fjala e Bashës u ndërpre disa herë, kjo për shkak të problemeve që ai pati me zërin.

Check Also

Ukraine: Rrezohet avioni i Malaysia Airlines me 295 persona

Ukraine: Rrezohet avioni i Malaysia Airlines me 295  persona ne bord. Një Boeing 777 i ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *