Home / Lajme / Protestuesit debojne Berishen dhe Bashen nga protesta (video)

Protestuesit debojne Berishen dhe Bashen nga protesta (video)

berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i PD-së dhe bashkise, Lulzim Basha jane përzënë sot nga protuestuesit e vendosur para kryeministrisë. Protestuesit kanë bënë thirrje për të mos politizuar kauzën dhe e i kërkuan të largohen.

“Jemi këtu për t’i thënë jo armëve kimike, jo transparencës.” dhe të Berishës.

“Ftoj të ngrihen të gjithë të rinjtë në protest të fuqishme kundër armëve kimike në Shqipëri” u dëgjua zëri i protestuesve: “Largohu. Mos politizoni protestën. Ne kemi ardhur kundër armëve kimike. Ikni politikanë.  Ne jemi këtu dhe ata duhet të debatojnë në parlament. Ne nuk jemi këtu për politikë , por për qytetarët”. Prezanca e tyre në shesh zgjati pak minuta. Duke dëgjuar thirrjet Berisha dhe Basha janë larguar nga protesta

Check Also

Shqiperi – Danimark 11-10-2014 live, Euro 2016

Shqiperi – Danimark 11-10-2014 live, Euro 2016. Vetem pak ore na ndajn nga ndeshja e ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *