Home / Keshilla / Pse tradhetojne Femrat? Ja 5 gabimet e meshkujve ne Shtrat!

Pse tradhetojne Femrat? Ja 5 gabimet e meshkujve ne Shtrat!

Pse tradhetojne Femrat? Ja 5 gabimet e meshkujve ne Shtrat!

Ne ditet e sotme Tradhetia e Femrave eshte nje fenomen ne rritje. Per kete nje revist e famshme Amerikane Ka bere nje Sondazh duke marr ne Intervist me shume se 2 mij femra, rreth 60 % e tyre kane deklaruar se kane tradhetuar. Ja Arsyet Kryesore : 

1. Nuk janë shumë xhentëlmenë. U merr mbulesën gjatë raportit, kontrollon smartphone menjëherë sa mbaron seksin, nis bën telefonata. Kjo i bën femrat që të kuptojnë që mashkulli i tyre nuk po përqëndrohet pas tyre por i interesoi vetëm seksi.

2. Të jesh narciz. Femrat thonë se nuk u pëlqen aspak kur një mashkull fokusohet tërësisht tek vetja e tyre dhe i lë ato të ndjehen ‘vetëm dhe ftohtë’.

3. Fjalët e pista, Është e vërtetë që shumë femra nuk e pëlqejnë këtë gjë tek mashkulli i tyre. Ato pohojnë se u duket më shumë sikur janë protagoniste të një filmi porno dhe se mashkulli i tyre imagjinon veten si në një film porno dhe jo i përqëndruar tek e tashmja ku ndodhet realisht. Pse tradhetojne femrat
4. Të qenët jo kreativë dhe spontanë. Dështimi të provosh gjëra të reja në shtrat është gjithashtu një tjetër tregues. Gratë e anketuara thanë se pozicioni i vjetër dhe i njëjtë gjatë një periudhe të gjatë kohe është një vrasës i vërtetë i pasionit..

5. Lënia menjanë e puthjes. Ky është gabimi më i madh në shtrat. “Është një fakt shkencor që nëse nuk e jep atë puthje femra nuk do arrijë shpejt eksitimin dhe orgazmën. Ndaj jepeni!”, shkruan uebsajti Victoria Milan.

Jep mendimin tend me nje koment!

Check Also

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016!

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016! Edhe pak kohe ka ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *