Home / Lajme / Rama party dhe napolon tek pallati i brigadave

Rama party dhe napolon tek pallati i brigadave

edi rama napolon

Ne pallatin e brigadave per here te pare kryeministri Rama ka mbledhur te gjithe artistet shqipetare te shperndare jashte vendit.

Gjatë darkës së shtruar me këtë rast nuk kanë munguar as momentet gazmore, ku kryeministri Edi Rama është ngritur për të kërcyer me artistët valle popullore.

“Një mbrëmje emocionuese në nderim të tyre, ku të tjerë akoma s’mundën të jenë të pranishëm por çuan letra e mesazhe falënderimi dhe solidariteti me nismën e bashkëqeverisjes kulturore. Mirënjohje të gjithëve dhe kushdo ndër shqiptarët e veçantë të artit e kulturës nëpër botë që mëson sot a në vijim mbi këtë nisëm është i mirëpritur të përfshihet”, shprehet Rama.

Check Also

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016!

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016! Edhe pak kohe ka ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *