Home / Lajme / Rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve, ja fituesit e bashkive!

Rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve, ja fituesit e bashkive!

rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve 2015Rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve, ja fituesit sipas bashkive!

Zgjedhjet lokalet tashme kane perfunduar pa asnje incident , po ashtu edhe numerimi i votave.

Duket qart tashme nje fiture e bindeshme e grupit roze . Socialistet kan fituar 80% ne mbar vendin.

NJe sukses qe as vet kryeministri Edi Rama nuk e priste . Rama ka falenderuar gjith qytetaret qe i konfermuan besimin ne qeverin e tij.

Ja lista e bashkive me emrat fitues : Bashkitë e fituara nga kandidatët e majtë:

1. Bashkia:  Poliçan, Adriatik Zotkaj
2. Skrapar, Nesim Spahiu
3. Pukë, Gjon Gjonaj
4. Fushë-Arrëz, Fran Tuçi
5. Has, Adem Lala
6. Delvinë, Rigles Balili
7. Kolonjë, Arben Malo
8. Libohovë, Luiza Mandi
9. Belsh, Arif Tafani
10. Himarë, Jorgo Goro
11. Cërrik, Altin Toska
12. Konispol, Shuaip Beqiri
13. Pustec, Edmond Themelko
14. Mirditë, Ndrec Dedaj
15. Roskovec, Majlinda Bufi
16. Ura Vajgurore, Juliana Memaj
17. Gramsh, Luljeta Dollani
18. Sarandë, Floriana Koka
19. Rrogozhinë, Beqir Nuredini
20. Korçë, Sotiraq Filo
21. Peqin, Saimir Hasalla
22. Tepelenë, Tërmet Peçi.
23. Kurbin, Artur Bardhi
24. Lushnje, Fatos Tushe
25. Këlcyrë, Klement Ndoni
26. Shijak, Ardian Kokomani
27. Memaliaj, Durim Rroshi
28. Fier, Armando Subashi,
29. Gjirokastër, Zamira Rami
30. Elbasan, Qazim Sejdini
31. Tirane , Erion Veliaj
32. Durres, Vangjush Dako
33. Korçe, Sotiraq Filo
34. Gjirokaster , Zamira Rami
35. Vlor, Dritan Leli
36. Berat, Petrit Sinaj
37, Elbasan, Qazim Sejdini
40. Bulqiz, Melaim Danzi
41, Divjak, Fredi Kokoneshi
42, Himar, Jorgo Goro
43, Malesia e Madhe, Tonin Marinaj
44, Maliq, Qezim Topciu
45. Ura vajgurore , Juliana Memaj
46. Perrenjas , Miranda Rira

Bashkitë e fituara nga kandidatët e djathtë:

1. Bashkia Klos, Basir Çupa
2. Bashkia Tropojë, Besnik Dushaj
3. Bashkia Përmet, Niko Shupuli
4. Bashkia Mat, Nezir Rizvani
5. Bashkia Selenicë, Përparim Shametaj
6. Vorë, Fiqiri Ismaili
7. Pogradeci, Eduart Kapri
8. Vau i Dejës, Zef Hila
9. Kukës, Bashkim Shehu
10. Mallakastër, Agron Kapllanaj
11. Dropull, Arqile Deçka
12. Lezhe, Fran Frrokaj
13. Mallakaster Agron Kapllanaj
14. Vau i Dejes, Zef Hila

 

Check Also

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues!

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues! Nje nder ditet me te pritura ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *