Home / Revista / Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016!

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016!

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016! Edhe pak kohe ka mbetur tashme nga momenti i shume pritur i te gjith shqiptareve, ai i kulifikimit drejt europes. Rezultati dhe ndeshja drejtperdrejt ne :

               Shqiperi – Serbi  live

Nje fitore e shqiperis me serbin dhe nje humbje e Danimarkes me portugalin e Cristiano Ronaldos do e ngjiste Kombetaren Tone automatikisht ne Vendin e dyte. Vendi i dyte sipas rregullores se UEFA e kualifikon direkt Shqiperin pa pasur nevoj te luaj ne play off. Shqiperia tashme po enderron kete kualifikim te merituar . shqiperi - serbi live 8 tetor 2015Rezultati i kesaj ndeshje eshte ne dore te kuqezinjeve.

Skuadra Serbe eshte nje skuader e cila nuk duhet nenvlersuar , pasi ka nje loj te shpejt dhe teknike , por forma fizike e kuqezinjeve eshte e jashtezakonshme . Lojtaret tane jane shume optimist edhe pse nuk e mohojne forcen e kundershtarit.

Tekniku Italian eshte shprehur per mediat se do te hedhi ne fushe lojtaret qe jane me ne forme per momentin. Nje barazim nuk do na kenaqte, ne duam fitore ka then tekniku i kuqezinjeve.

Stadiumi pritet te jet e tejembushur pasi jane shitur te gjitha biletat .

Ne mbremjen e 8 tetorit 2015 shqiptaret syt i kan jo vetem te ndeshja ne elbasan arena por edhe te ajo midis portugalis dhe danimarkes e cila eshte decizive per kuqezinjt tane.

Nje frik e mundshme eshte ajo e trazirave ne fush pas incidenteve ne beograd,.

Sipas mediave te huaja nje grup tifozesh serb eshte duke u organizuar te hyj ne Elbasa Arena.

Ja lajmi : Serbet drejt Elbasan Arena, Serbian funs in Elbasan Arena for Albania – Serbia of 8 october 2015 

E gjithe polizia Shqiptare do te jet e angazhuar ne kete ndeshje te madhe e te shumepritur per te siguruar qetesin dhe mirembajtjen e lojes. Rtsh do trasmetoj live ndeshjen duke nisur nga  ora 80:45, ndersa per ata qe nuk kan mundesi mun ta shohin ne streaming live ketu: SHQIPERI – SERBI LIVE 1

Kapiteni kuqezi eshte shprehur se djemet tani do bejne te pamunduren per nje fitore ndaj Serbis.

Check Also

Ja vendimi i UEFA’s per ndeshjen Serbi – Shqiperi

Ja vendimi i Uefa’s per ndeshjen Shqiperi -Serbi. Shiko vendimin: UEFA : SERBIA – ALBANIA DECISION  ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *