Home / Ekonomi / Smallplanet airlines zevendeson belleair, fillon fluturimet ne 20 dhjetor Itali – shqiperi

Smallplanet airlines zevendeson belleair, fillon fluturimet ne 20 dhjetor Itali – shqiperi

Smallplanet airlines zevendeson belleair, fillon fluturimet ne 20 dhjetor Itali – shqiperi.

Kompania e re qe merr vendin e belleair tashme e falimentuar quhet Smallplanet, dhe si fillim do te kryej fluturime Xhenova-Tirane duke filluar nga data 20 dhjetor 2013. 

Smallplanet do te filloj me nje òmim baze  54,99 € , duke përfshirë taksat dhe tatimet. “Vendosem te kryenim kete linje vetëm për të përmbushur nevojat e shumë udhëtarëve të rregullt që lidhin Xhenova -Tiran, e cila prej vitesh ka gjetur sukses të madh mes mes qytetareve shqiptare me vendbanim ne liguria si edhe per Aziendat e Ligure, që kanë nevojë për të shkuar në Shqipëri për biznes. Duhet theksuar se kjo ishte e mundur në mënyrë të shpejtë në sajë të pozicionimit te avioneve tone në aeroportin e Xhenoves, “thotë Stephen Canessa, Accoutable Menaxher i SmallPlanet Airlines.

Fluturimi do të operohet me Boeing B737-400- me 148 vende, me nisje të hënën, të mërkurën dhe të premten. Fluturimi nga Xhenova në Tiranë do të fillojë në 14.40 (mbërritja në Tiranë në 16.10), ndërkohë që nga Tirana në Xhenova do të fillojë në 12.40 (mbërritja në Columbus ne 14:10).small planet komania e re shqiperi itali

“Kujtojmë se çmimet e kompanis SmallPlanet Airlines / Flyplanet (përfshire ketu tatimet dhe taksat për kartë krediti) lejojn avantashe te medha prenotimi  (ndryshim emri dhe ndryshim të datave te nisjes)  bagazhet jane  të përfshira në çmimin e biletave. – Thotë Stephen Canessa, e cila shton – Small Planet Airlines / Flyplanet gjithashtu ofron shumë përfitime për aziendat e ligurias, të cilat kanë mundesin për të blerë një tot prej 10 biletash  me një çmim fiks per 7,  për të fluturuar të qetë, madje edhe me disa orë Njoftim perpara fluturimit (nëse ka vende në dispozicion),  pa asnjë tarif tjeter shtesë “.

E gjith kjo vjen pas falimentimit te Belle Air, i cili mbylli dyert pa asnje shpjegim qytetareve shqiptare e te huaj duke mos u kthyer asnje qindark nga biletat qe ata kishin paguar.

Fluturimet për në Tiranë do të jene në shitje në orët e ardhshme, së bashku me ata për në Romë dhe Napoli. Info dhe rezerva në një agjenci udhëtimi dhe ne  faqen e internetit  te kompanis Small Planet Airlines.

 

Check Also

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues!

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues! Nje nder ditet me te pritura ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *