Home / Keshilla / Takimi i pare me nje vajze qe te pelqen, si te silleni? Keshilla

Takimi i pare me nje vajze qe te pelqen, si te silleni? Keshilla

Takimi i pare me nje vajze qe te pelqen, si te silleni? Keshilla

Keni lene takim per here te pare me nje vajze dhe do te donit te dinit se si te sillesish? Ja disa keshilla!

Nese keni arritur te merrni nje takim me nje vajze, jeni ne rrugen e duhur. Por detyra juaj eshte vetem 1, mos prish gjithçka !

Nje vajze e cila ka vendosur te dalin me ty, e ka ba nje programe ne mendjen e saj, kjo domethen qe ka nje interes per ju. keshtu qe puna juaj eshte te mban ndezur kete flak, dhe ta ushqen.appuntamento-con-una-ragazza-300x199

Kur te takoheni eshte normale qe te kesh pak ankth dhe siklet; per tu ndjer me shume ne vetvete bindu qe takimi do zhvillohet sikur po shifesh me nje mike te vjeter, dhe do e shohesh se nuk do jesh aspak ne siklet.

  • Vendi i duhur! Vendi duhet te jete komod dhe jo shume lloks, persh.  nje lokol aperitivi. Harroi darkat, diskotekat, ose cdo vend tjeter qe limiton komunikimin dhe sidomos mos shko te shpenzosh shume, nuk eshte e nevojshme te hiqesh si bos. Duhet te jete thjesht nje vend I cili ka shume familiaritet. Dusht ndihesh me ne vetvete.
  • Bashkebisedimi. Mos trego gjithçka mbi veten tuaj, kerko te mbash pak mister, sepse me tutje do keni mundesi te njiheni me mire (femrat çmenden mbas burrave misterioz). Ne bashkebisedim mos flit per makina, kompiutera apo tema te tjera me terma shume teknik , sepse do e benin bashkebisedimin e merzitshme, dhe kerko te mos e kthesh biseden ne nje pyetesor.
  • Luaj, kerko te jesh i qeshur, luaj me shikime, bej shaka pa e ekzagjeruar, sepse mund te besh figuren e idiotit, parashiko momentin kur duhet te ndalesh.

Check Also

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016!

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016! Edhe pak kohe ka ...

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *