Home / Lajme / Topalli: Kryeministër i 2 mijëlekshave

Topalli: Kryeministër i 2 mijëlekshave

Topalli: Kryeministër i 2 mijëlekshave 

jozefina topalli

Ndërsa deputetja e PD-së, Jozefina Topalli, e ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka blerë votuesit në Korçë. Ajo e gjithashtu foli edhe për kryebashkiakun e Vlorës, duke akuzuar Ramën lidhur me këtë.

“Ky të dashur miq është alarm për demokracinë, kur zgërdhihet dhe kryeministri të dashur shqiptarë bëhuni gati. E vërteta është se kjo që pamë dëshmon qartë që kemi aty një kryeministër të 2 mijëlekshave.  Këtij nuk i qesh më buza ndonjëherë, ky zgërdhihet, ky ka frikë. Ky nuk punon, por bën show.  Pak ditë më parë e pashë sesi i tha kryebashkakut të Vlorës, që do të rri afër si mik, por do të të fus në burg. Dhe në Vlorë do të kemi së shpejti zgjedhje të reja lokale. Por, ja ku po ua them se shqiptarët nuk mund t’i blini të gjithë, por nuk e zhbën dot që t’i do mbetesh në histori si kryeministri i 2 mijëlekshit”.

Check Also

Ukraine: Rrezohet avioni i Malaysia Airlines me 295 persona

Ukraine: Rrezohet avioni i Malaysia Airlines me 295  persona ne bord. Një Boeing 777 i ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *