Home / Revista / Urime per Krishtlindje, fraza dhe sms urimi

Urime per Krishtlindje, fraza dhe sms urimi

Urime per Krishtlindje, fraza dhe sms urimi.

SHIKO ME SHUME : URIME PER KRISHTLINDJE

Te uroj qe shpirti i vertet i krishtlindjeve te hyj ne zemren tende, çdo dite te jetes tende. Gezuar Krishtlindjet.

Eshte Krishklindje çdo here qe i buzeqesh nje femije, duke i mbajtur doren. Eshte Krishtlindje çdo here qe njehe limitet e tua, gabimet e tua. Eshte Krishtlindje çdo here qe rri ne heshtje, per te degjuar tjetrin. Eshte krishtlindje çdo here qe dhuron me dashuri, embelsin tende. Eshte Krishtlindje çdo here qe degjon, kengen e zemres, embelsin tende. 

 

Urime Krishtlindjet te Gjithe besimtarve te krishtere, paqja dhe harmonija mbizotrofte ne ju dhe familjet tuaja.

Erdhi Krishti i vogel Zoti ju bekoft ,qdo ënderr e juaja u realizoft 
Adhuroni Krishtin ne betlehem, Ky urime nga …….. ju vjen…
Urime te gjithve besimtarve katolik kjo fest

Krishtlindjet tashme erdhen dhe te gjithe kerkojne nje dhurat te bukur per ti bere atyre qe i duan, por dhurata me e madhe dhe me e bukur mbetet gjithmon, ne jeten e perditshme njerzit qe te duan dhe te qendrojne prane ne momentet me te veshtira….dhe ne ato me te bukura. Gezuar Krishtlindjet nga zemra. 

Eja o Krisht nder ne, mbushi zemrat plot hare.
Na te presim plot me gezim, dhe te themi: Ti je shelbim!
Se pari here ne zemren time, Jezu i im, jam plot gezime,
Ty te prita gjithe pa durim, dhe pranova une kete ngushellim.
O Krisht, ne zemren time pusho, dhe ti mue kurre mos me harro!
Une ty te lypa, une ty te gjeta me ty u bashkova, ne ty eshte jeta.

Krishtlindjet jane festa me e bukur sepse arrin te sjelli dashuri dhe lumturi ne shtepit e te gjithe botes. Urime te gjitheve. 

SHIKO EDHE: URIME PER NE ANGLISHT

Krishtlindja eshte festa qe para se gjithash na bene te mendojme per familjen. Per kete te ndiej veçanerisht afer e deshiroj te uroj te kalosh ditet e festes , dhe ato qe do na dhuroj viti i ri, ne paqe dhe qetesi se bashku me te dashurit e tu. Gezuar! 

Krishtlindjet sjellin ne qiell nje parfume special, un parfum paqeje dhe qetesie. Shpresoj qe ky parfum te bashkoj zemrat e te gjithe personave ne bote derisa jeta te jete me e mire. Urime!

Me rastin e festave te Krishtlindjes ju uroj gjith shqiptareve te besimit katolik festa te kendshme..Qofshit perjetesisht te lumtur me ata qe ju duan dhe ata qe i doni…

Me rastin e festave te Krishtlindjes ju uroj gjith shqiptareve te besimit katolik festa te kendshme..Qofshit perjetesisht te lumtur me ata qe ju duan dhe ata qe i doni..

Gjithe Besimtareve Katolike te trevav shqiptare dhe atyre ne diaspor Urime festa e Kershendellav paqja mbretroft ne shtepit dhe zemrat e juaja Urimeeee
shprehi deshiren ti pershendes edhe une gjith besimtart e fes krishtere dhe ju uroj festen e krishtelindjeve.. urime e me gezime.. me rrespekt

 Krishti i vogël, Krishti fëmi, në zemrën time eja ti.
Aty mbrenda s`do kesh ftohtë, dashuria ime do të ngrohë.
Ti për ne je bërë njeri, dhe ke lindur si çdo fëmi.
Ke ardhur të na sjellesh lumturinë, gëzimin, paqën, dashurinë.
Këtë vit në lutje nuk do kerkojmë, por më gjithë zemër do të falenderojmë.
Sepse Kosova në paqë jeton, dhe në liri sot feston.
Nuk i harrojmë ato që dhanë jetën, Për t`ju dhuruar fëmijëve shpresën.
Ato tash janë lart tek ti, dhe buzëqeshin plot krenari.
Sonte nuk ke lindur në grazhdin e ftohtë, Por në zemrat tona ku do te jesh ngrohtë.
Sepse aty ka shumë dashuri, Për ty që na sole përseri lumturi.
Dashuria jote e pafund Erdhi dhjetori përseri,
dhe solli dëboren e bardhë, që me pëlerinën e saj,
mbuloi vendin mbarë. Solli dimrin e ashpër,
dhe erën e ftohtë, që përplaset në fytyrë,
të shpon pa mëshirë. Dhe mendja ime vrapon tek ti,
që në atë dimër të ftohtë, linde në një grazhd,
si më i varfëri në botë. Ja, unë të shoh ty,
shoh hapin tendë të njomë, të shpuar nga kashta,
shoh duart e tua të vogla, të ngrira si akull,
dhe them(i) e mahnitur, “sa shumë me ke dashur” AMEN

SHIKO EDHE: TOP 15 URIMET PER KRISHTLINDJE

Check Also

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016!

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016! Edhe pak kohe ka ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *