Home / Lajme / Vdekja e Sokol Olldashit, Deputeti i Pd

Vdekja e Sokol Olldashit, Deputeti i Pd

sokol-olldashi-aksidenti , vdekjaVdekja e Sokol Olldashit, Deputeti i Pd

Vdekja e Deputeti te Partis Demokratike ne nje aksident automobilistik,  ka qene nje humbje e madhe jo vetem per familjen e tij por per gjithe shqiptaret.

Sokol Olldashi e ka nisur karrieren e tij si Gazetar ne vitet 90 -te . Ai ka qene nje fryme e re per demokracin shqiptare.  Pas nje karriere Brilante ne fushen e gazetarise ne vitin 2001 ai i hyri rruges se politikes., duke u zgjedhur edhe deputet i partise demokratike!  Olldashi ne vitin 2005 eshte zgjedhur minister i ministrise se Brendeshme . Ndersa ne vitin 2007 ka  kandiduar perball Edi Rames per postin e kryetarit te Bashkis se Tiranes!

Gjatë angazhimit të tij politik, zoti Olldashi ka drejtuar Forumin Rinor të Partisë Demokratike, ka qenë kryetar i PD-së së Tiranës, anëtar i forumeve më të larta, kryesisë dhe Këshillit Kombëtar

Check Also

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016!

Shqiperi – Serbi live 8 tetor 2015, ndeshja per euro 2016! Edhe pak kohe ka ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *