Home / Lajme / Video ekskluzive nga grabitja me armë në qendrën tregtare TEG

Video ekskluzive nga grabitja me armë në qendrën tregtare TEG

Grabitet qendra Tregtare TEG, ne Tirane, spektakolare arratisja!

Kane katër persona, të veshur si babagjyshë të Vitit të Ri, te cilet  hynë të armatosur me kallashnikovë në një qendër tregtare, duke grabitur një dyqan argjendarie.

Nën kërcënimin e armëve, ata kanë mbushur thasët me bizhuteri dhe u larguan nga vendngjarja, me një automjet të tipit “Benz”.

Top Channel ka arritur të sigurojë pamjet ekskluzive të momenteve të grabitjes.Katër persona, të veshur si babagjyshë të Vitit të Ri, hynë të armatosur me kallashnikovë në një qendër tregtare, duke grabitur një dyqan argjendarie.

Nën kërcënimin e armëve, ata kanë mbushur thasët me bizhuteri dhe u larguan nga vendngjarja, me një automjet të tipit “Benz”.

Top Channel ka arritur të sigurojë pamjet ekskluzive të momenteve të grabitjes.Katër persona, të veshur si babagjyshë të Vitit të Ri, hynë të armatosur me kallashnikovë në një qendër tregtare, duke grabitur një dyqan argjendarie.

Nën kërcënimin e armëve, ata kanë mbushur thasët me bizhuteri dhe u larguan nga vendngjarja, me një automjet të tipit “Benz”.

Top Channel ka arritur të sigurojë pamjet ekskluzive të momenteve të grabitjes. qen Katër persona, të veshur si babagjyshë të Vitit të Ri, hynë të armatosur me kallashnikovë në një qendër tregtare, duke grabitur një dyqan argjendarie.

Nën kërcënimin e armëve, ata kanë mbushur thasët me bizhuteri dhe u larguan nga vendngjarja, me një automjet të tipit “Benz”.

Top Channel ka arritur të sigurojë pamjet ekskluzive të momenteve të grabitjes.Katër persona, të veshur si babagjyshë të Vitit të Ri, hynë të armatosur me kallashnikovë në një qendër tregtare, duke grabitur një dyqan argjendarie.

Nën kërcënimin e armëve, ata kanë mbushur thasët me bizhuteri dhe u larguan nga vendngjarja, me një automjet të tipit “Benz”.

Top Channel ka arritur të sigurojë pamjet ekskluzive të momenteve të grabitjes.

Pak minuta më vonë, autorët e grabitjes e braktisën mjetin në rrugën e Surrelit. Ata i vunë zjarrin dhe u larguan në këmbë, duke përfituar edhe nga errësira.

Policia shkoi në vendngjarje dhe është vënë në ndjekje të autorëve, të cilët mendohen të mos jenë shumë larg.

Ndërkaq, një grup i posaçëm hetimor po kryen të gjitha veprimet hetimore, në qendrën tregtare dhe vendin ku u gjet mjeti i djegur, duke mbledhur të gjitha provat.

Në vendngjarje shkoi edhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi.

Për ngjarjen, reagoi me një deklaratë edhe kompania që administron qendrën TEG, ku ndodhi grabitja.

Sipas njoftimit, në momentin e grabitjes, në dyqan ishte vetëm pronari me bashkëshorten dhe jashtë kishte aktivitete festive me rastin e Krishtlindjes.

Ngjarja ndodhi në më pak se 3 minuta dhe se grabitësin vepruan në qetësi të plotë dhe pa shkaktuar asnjë incident.

Në njoftimin e kompanisë, që administron TEG, thuhet se Siguria e qendrës tregtare mori masa për largimin e vizitorëve, duke zbrazur zonën dhe njoftuar policinë, që në momentin e parë që grabitësit hynë në qendrën tregtare.

***

Katër personat, duke përfituar nga veshja festive, kanë hyrë të armatosur, pa u vënë re nga siguria, dhe më pas kanë goditur objektivin e tyre, duke marrë me vete një sasi të madhe parash. Ata kanë mbajtur për disa minuta peng punonjësit e argjendarisë, ndërkohë që menjëherë pas grabitjes janë larguar nga vendi i ngjarjes, duke shfrytëzuar maskimin, pa u vënë re nga askush. Menjëherë pas marrjes së informacionit forca të shumta të policisë kanë mbërritur në qendrën tregtare dhe kanë nisur hetimet. Fillimisht u morën në pyetje dëshmitarët okularë dhe më pas u vëzhguan kamerat e sigurisë për të siguruar të dhëna, që do të conin në identifikimin dhe më pas kapjen e autorëve.

Pikërisht gjatë kësaj kohe, në afërsi të fshatit Lanabregas, një patrullë policie raportoi për shkëmbim zjarri me disa persona. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se personat që kanë qëlluar ndaj patrullës janë të dyshuarit për grabitjen e argjendarisë.

Ata kanë braktisur dhe djegur automjetin me të cilin po udhëtonin, duke vazhduar arratisjen në këmbë. Pavarësisht djegies, policia ka mundur të shquajë targat e mjetit dhe po punon për identifikimin e pronësisë së tij dhe për të mësuar nëse ai ishte i vjedhur.

Një skenë e ngjashme ndodhi edhe një ditë më parë në Fushë-Kruje. Disa persona të armatosur pasi grabitën dogjën automjetin e tyre në afërsi të vendit të ngjarjes dhe iu larguan policisë, pavarësisht të postblloqeve të shumta që u ngritën. / Top Channel

Check Also

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues!

Rezultatet e Llotaris Amerikane DV 2015, lista, emrat fitues! Nje nder ditet me te pritura ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *